Gürgentepe Belediye Başkanı Cemil Coşkun, seçim öncesi yol çalışmalarının belediyelerin temel görevlerinden olduğunu belirttiklerini söyleyerek, “Yol yapmanın belediyenin temel görevlerinden olduğunu söylemiştik. Bir belediye başkanı görevi süresince mahalle yollarını yapmakla övünmemeli. Bu temel görevimiz. Yol yoksa, bozuksa kendimizi sorgulamalıyız. Ben Gürgentepe Belediye Başkanı olarak mahalle yollarını düzenlemek, gereksinim olan yerlerde yeni yollar yapmakla yükümlüyüm. Bu anlayışla göreve başladığım andan itibaren öncelikle çok bozuk ve gereksinim duyulan yerlerin sorununu çözmeye çalışıyoruz. Belediye personelleriyle birlikte Gürgentepe halkımıza hizmet etmek görevimiz. Aksatmadan eksiklikleri gidereceğiz. İlk olarak Döşek, Işıktepe, Akören, Ağızlar, Tikenlice, Muratçık, Tepeköy mahallelerinin yollarını yapmaya, onarmaya başladık. Bu hafta da diğer mahallelerimize başlayacağız.” dedi.

Sahada tespit yapıyorum

               Hafta sonlarını da çalışma günü olarak değerlendirdiğini söyleyen Gürgentepe Belediye Başkanı Cemil Coşkun, “Hafta sonu benim için yerinde tespit günlerim. Hem halkımızla iç içe olmanın olanağını buluyorum he m de sorunları yerinde görme olanağını buluyorum. Annelerimim, bacılarımın sofrasında olmak bir ayrıcalık. Onlarla konuşup birinci ağızdan dinliyorum. Bu hafta sonu Akyurt ve Akören’de inceleme yaptım. Hafta içinde bu mahallerin yollarını yapacağız.” Diye konuştu.

Kendisini her şeyi kimseye sormadan, görüş almadan bilen olarak görmediğini belirten Coşkun, “Halkımızın önceliklerini halkımızla birlikte belirlemeye çalışıyoruz. Muhtarlarımızla birlikte değerlendiriyoruz. Halkımızın, mahallelerinin sorunlarını muhtarları aracılığıyla belediyemize ulaştırmalarını bekliyoruz. Her görüşe, öneriye açığız. Birlikte yönetip, birlikte çözüm üreteceğiz.” dedi. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir