İyi Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Seçim Koordinasyon Merkezi’nde düzenlediği toplantıda açıklamalarda bulundu. Yılmaz, “Bu seçimin tam kanunsuzluk sebebiyle YSK tarafından iptal edilip, 2 Haziran tarihinde Ordu seçimlerinin yeniden kararını yüce mahkemeden, yarın saat 11.00 itibarıyla bizzat genel merkezimizle birlikte Ankara’ya gitme suretiyle talep edeceğim. Tüm hazırlıklarımızı, evraklarımızı, konuştuğumuz bu konuları delilleriyle, tarihleriyle, üye kayıtlarıyla, sandık başkanı olduklarına dair evraklarıyla birlikte Yüksel Seçim Kurulu’na intikal ettireceğiz. Hiçbir tereddütüm yok, bir hukukçu kimliğimle söylüyorum. Yüksel Seçim Kurulu’nun tam kanunsuzluk halini görmek suretiyle Ordu seçimlerinin yenilenmesine karar vereceğine canı gönülden inanıyorum.” dedi.

“Tam Bir Kanunsuzluk Hali Var”

Sandık başkanlarının siyasi parti üyesi olduğunu vurgulayan Enver Yılmaz, “Sandık kurullarında 7 üye olur. 1 memur, 1 diğer memur ve 5 tane de siyasi partinin üyesi. Devlet zaten sistemini kurmuş, siyasi partilerden beşer kişiyi almış. Oradaki 2 memur devlet adına, millet adına, hak adına, adalet adına orada durmak suretiyle ve siyasi partilerden bağımsız hakem sıfatıyla oradadır. Fakat bizim hakem olarak gördüğümüz, inandığımız kişinin olayın birinci derece tarafı olduğunu görmüş olduk.” dedi.

Enver Yılmaz Photo 2

Yılmaz sözlerine, “Dolayısıyla memur sıfatı birden fazla siyasi parti lehine artmış olacağından, tam bir hukuki imkânsızlık ortaya çıkıyor, tam bir kanunsuzluk hali var. Ve hepsinden önemlisi sandık kurulu başkanı parti üyesi olamaz, memur parti üyesi olamaz. Memur parti üyesi oldu, sandık kurulu başkanı oldu ve seçimde Ordu seçimlerinde sonucu etkileyecek oranda seçime dâhil oldular.” diyerek devam etti.

“Biz Haklıydık, Biz Kazanmıştık”

Enver Yılmaz sözlerini, “Yaklaşık 8 gün olmasına rağmen yerelde halen iftira kampanyalarını devam ettirenlerin yargıyla hesaplaşacağını tekrar söylüyorum. Sokakta gezmeye yüzü olmayanlar, seçim kazandıkları halde hala onur mutluluğunu yaşayamayanların iç dünyası muhtemelen şudur: Yaptıkları hileleri ve oyunları biliyorlar. Ve bu oyunların bizim tarafımızdan bir gün ortaya çıkartılacağı hesabı ile şu anda halen sessizler. Sessizliklerinin sebebi suçlu olmaları. Biz haklıydık, biz kazanmıştık.” diyerek tamamladı.

Ordu’da Sandık Başkanları Siyasi Parti Üyesi Çıktı Ordu’da Sandık Başkanları Siyasi Parti Üyesi Çıktı