Fatsa Belediyesi Engelsiz Kafe, her hafta farklı özel eğitim okullarından ve rehabilitasyon merkezlerinden engelli bireyleri konuk ediyor.

Fatsa Sami Yücel Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Veysel Cengiz, Engelsiz Kafe projesinin eğitime de katkısı olduğunu belirterek, “Biz bir eğitimci olarak okullarımızdaki yaptığımız eğitimin okul dışında da belediyemiz tarafından bu nezih, güzel bir ortamın hazırlanması bize de çok faydalı oldu. Okullardaki eğitiminin haricinde çocuklar burada sosyal ortamda, diğer insanlarla bulundukları doğal ortam içerisinde hizmet alıyorlar. “dedi.

Fatsa Engelsiz Kafe2

Cengiz, “Çocuklar burada yeme içme davranışlarını, diğer insanlarla irtibat kurma davranışlarını ve temizlik lavabo ihtiyaçlarını karşılıyorlar, el yıkama becerilerini geliştiriyorlar ve başka engelli olan insanlarla da görüşüyorlar, onlarla da diyalog kuruyorlar. Bu, onlara kendilerini daha iyi hissettiriyor ve bizim okulda verdiğimiz eğitime daha çok katkı sağlıyor. Biz de bu konuda çok memnunuz, belediyemize de bu güzel ve nezih ortamdan dolayı çok teşekkür ederiz,” dedi.

Fatsa Engelsiz Kafe’de Etkinlikler Devam Ediyor Fatsa Engelsiz Kafe’de Etkinlikler Devam Ediyor