Celalettin Tandoğdu Atölyesi Eğitmeni Sevda Duran önderliğinde gerçekleşen serginini açılışına Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu katıldı.

Fatsa Resim Sergisi2

Eğitmen Sevda Duran, “Bizim beş yıldır hedeflediğimiz sergiydi. Atölyemiz beş yıldır çalışmalarına devam etmekte. Araya pandemi girdiği için bu sergiyi ötelemek zorunda kaldık. Bu yıl ilkini açtığımız bu sergi bizi bu anlamda tatmin ve mutlu etti. Sadece yağlı boya değil aynı zamanda teknik çizim dersleri, üniversiteye hazırlık dersleri de veriyoruz. Her anlamda kapsamlı, tam Celalettin Hoca’nın hayalini kurduğu bir atölye oldu burası. Atölyemiz öğrenci grupları, gençler, emekli ev hanımları ve çalışan gruplardan oluşuyor.” dedi.

“Sanatın ve Sanatçının Yanındayız”

Fatsa Resim Sergisi3

5 yıldır konservatuvarımızın büyük emekleriyle ortaya çok güzel eserler çıktı diyen Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Atölyemiz Fatsa’mızda resmin sanata dönüştüğü, böylesine minik ressamlarımızın yetiştiği çok önemli bir yer haline geldi. Bu beş yıllık süreçte çok zor sınavlardan geçtik. Özellikle kursiyerlerimizin bir araya gelemediği, birbiriyle dertleşemediği çok zor dönemlerdi. Böylesine anlamlı bir serginin çok uzun süreli bir emeğin karşılığı olan bu yılsonu sergisinin adını Celalettin Tandoğan hocamızın ismini verelim. Onun ismini yaşatmak adına inşallah daha güzel projeler yapacağız. Bu anlamlı sergide emeği geçen öğretmen ve kursiyerlerimizi tebrik eder, sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Ordu’da "Öğretmenlerimizin Kadrajından Çocuk" Sergisi Açıldı Ordu’da "Öğretmenlerimizin Kadrajından Çocuk" Sergisi Açıldı