Fatsa Belediyesi ekipleri Çerkezler Tepesi Mesire Alanında çalışmalarını sürdürüyor. Çerkezler Tepesi Projesi 1.etabında sona doğru yaklaşılırken 2.etabında ise restaurant alanında taban ve otpark alanında baskı beton çalışmaları devam ediyor. 

PROJEDE NELER VAR

Fatsa’da Çamlık, Taşlıca Asma Köprü ve Uzunkum’dan sonra alternatif bir mesire alanı olan Çerkezler Tepesi Yaşam Alanı projesinde yeşil alanlar, şifa ormanı, endemik bitki türleri, orman okulu, piknik alanları, yürüyüş yolları, seyir terasları, restoran, semaver alanı, açık sergi alanı, çocuk oyun alanları, spor alanları, etkinlikler için hizmet ünitesi, gölet, kır kahvesi, fotoğraf platosu, resim ve sanatsal faaliyet alanları, amfi tiyatro, mini film platosu, orman içerisinde okuma salonu, kitap kafe, bisiklet ve yürüyüş yolları ile bungalov evler yer alacak.

“PROJENİN 1.ETABINDA SONA YAKLAŞILDI”

Çerkezler Tepesi Mesire Alanının 1. etabında sona doğru yaklaştıklarını bir yandan da 2.etabında çalışmaların sürdürdüklerini ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Fatsa'mızın yeni cazibe merkezi Çerkezler Tepesi Yaşam alanı yaklaşık 100 bin metrekare alan üzerinde 95 bin metrekaresi ormandan oluşuyor. Yeni yaşam alanımızda çalışmalarımız hızla devam ediyor. 3 etap halinde gerçekleşecek olan projemizin 1. etabının sonuna yaklaşıldı. 2. ve 3. etabını da en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Fatsa Bolaman’da İçme Suyu Sorunu Çözüldü Fatsa Bolaman’da İçme Suyu Sorunu Çözüldü

Editör: Zeynep Telci