Bebek Dostu sağlık kuruluşları ile toplantı

10 Haziran 2021 Perşembe 12:34
Bu haber 74 kez okundu

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığınca Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları İl Değerlendirme Toplantısı Ordu Devlet Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Bebek Dostu sağlık kuruluşları ile toplantı

Açılış konuşmasını Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu  yaptı. Yaşamın  İlk altı ayında  yalnızca anne sütüyle beslenmenin, bebeğin büyüme ve gelişme döneminde hem fizyolojik hem de psikolojik yönüyle anne ve bebeğe faydalarına da değindiği konuşmasında:

“Hedeflerimizden biri  olan Bebek Dostu İl ünvanına zaten paydaş kurumlarımızla sahip olduğumuzu ama önemli olanın bu politikanın sürdürülebilirliğinin  olduğu, Geleceği halk sağlığını yükselterek sağlam kurabileceğimizi, Sağlıklı nesiller yetiştirmenin, halkın sağlığını yükseltmenin,  sağlık okuryazarlığını düzeyimizi artırmanın,  nesiller boyu devamlılığı olan eğitim süreçleriyle mümkün olduğunu ve sağlıklı nesiller inşaa etmek  zorunda olduğumuzu belirtti.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Uzman Dr. Fatih Aydın  konuşmasında anne sütü ve önemini anlattı.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığınca düzenlenen İl değerlendirme toplantısında Çocuk Ergen Kadın ve  Üreme Sağlığı  birimimiz eğitici eğitmeni Arzu Erol  anne sütü, emzirmenin faydaları, bebek dostu sağlık kuruluşları, anne dostu sağlık kuruluşları,  mama kodu ve ilimiz genel  durum değerlendirmesi içerikli sunum yaptı.

Değerlendirme toplantısına: Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastane Hizmetleri Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, ilimiz ikinci ve üçüncü basamak sağlık kuruluşları ve özel hastanelerin sağlık yöneticileri ayrıca Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü,  Türk Tabipler Odası Ordu İl Başkanı, Türk Eczacılar Odası Ordu İl Temsilcisi, Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi  katılım sağladı.  Sürdürülebilir politikalarla ilgili paydaş kurumlarla görüş alışverişinde bulunularak ortak karar metni imza altına alındı. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x