“Halk Günü” toplantılarının her hafta Çarşamba günleri düzenli olarak eski Valilik binasında devam edeceğini belirten Vali Tuncay Sonel, ”30 Aralık 2022 Cuma günü Karşıyaka mahallesinde yapımı tamamlanan Hükümet Konağı Yerleşkesindeki Yeni Valilik binasına makamı da taşıyacağız. Şu an görev yaptığımız ve Saray mahallesinde, tarihi Çarşamba Pazarının kurulduğu bölgede hizmet veren Eski Valilik binamızı bırakmadığımızı belirtmek istiyorum. Halk günü toplantılarına katılan ninelerimiz, dedelerimiz ve tüm yöre insanımızla Çarşamba günleri eski Valilik binamızda buluşmaya devam edeceğiz” dedi ve “Halk Günü” toplantısına katılan vatandaşların yeni yıllarını kutlayarak, 2023 yılının herkese sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi dileğinde bulundu.

“ Talepler Çözüme Kavuşturuluyor”

“Halk Günü” toplantısında 386 vatandaşımızın sorun, sıkıntı, şikayet ve taleplerini tek tek dinleyen Vali Sonel, her “Halk Günü”nde olduğu gibi bu hafta da “Halk Günü”ne gelen vatandaşların boş gönderilmeyeceğini ifade etti.

“Krampon İsteği Anında Yerine Geldi”

Vali Sonel, “Halk Günü” toplantısına annesi ile birlikte katılan 8 yaşındaki Umut Can evladımızın krampon isteğini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadı. Kırmızı krampon hayali kuran küçük Umut Can’ın hayalini gerçekleştiren Vali Sonel, çocukların da gönlünde ayrı bir yer tutuyor.

“ 32 Bin Vatandaşımızın Sorunu Giderildi”

Vali Tuncay Sonel, 21 Haziran 2021 tarihinde başladığı Ordu Valiliği görevinde bugüne kadar aralıksız her Çarşamba günü düzenlediği “Halk Günü” toplantılarında yaklaşık 32 bin civarında vatandaşımızın sorun ve sıkıntıları giderildi. Hayırseverlerin bağışları ve katkıları ile “Halk Günü” toplantısına katılan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yaklaşık 13 Milyon ₺’lik gıda kartı desteğinde bulundu. Haber Merkezi