Birçok kez yol yapılması için başvuruda bulunulan ancak sonuç alınamayan sorunla ilgili yaşlı kadının imdadına yetişen Başkan Tepe, çileyi konfora dönüştürdü. 

Ambulans eve ulaşamıyordu

Kirazlimanı Mahallesi Yeşiltepe Sokak’ta yaşayan 3 çocuk annesi Güler Genç, bir süre önce kronik rahatsızlıkları nedeniyle diyaliz tedavisi almaya başladı. Evinin yolunun ambulans çıkamayacak düzeyde engebeli ve stabilize olması nedeniyle Güler Genç’in tedavi süreci çileye dönüştü. Ambulansın eve ulaşamadığı yaşlı kadın, yolunun yapılması için birçok kez müracaat etti ancak olumlu sonuç alamadı. Haftada 3 gün diyaliz tedavisi almak zorunda olan Güler Genç, aylarca mahallelilerin yardımıyla ambulansa ve diyaliz aracına battaniyeyle taşındı.

Evinin önüne beton yol

Güler Genç’in yardım çığlığına Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe yetişti. Yaşlı kadının yaşadığı sorunu öğrenen Başkan Ulaş Tepe, yolun bir an önce beton yapılması için ilgili birimlere talimat verdi. Başkan Tepe’nin bu girişiminin ardından 28 Haziran’da Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, stabilize yolda beton yol çalışması başlattı. Bölgede iki gün süren çalışmalarda yaşlı kadının evinin önüne yaklaşık 3,5 metre genişliğinde 150 metre uzunluğunda beton yol yapıldı. Yol hayali gerçekleşen Güler Genç, aylar sonra ilk kez evinin önünden araca bindi.

Hasta kadından teşekkür

Güler Genç, çalışmalardan dolayı Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe’ye teşekkür etti. Yıllardır çektiği eziyetin sona ermesi nedeniyle mutluluk duyduğunu ifade eden Genç, “Kronik rahatsızlığım ve diyaliz tedavisi almam nedeniyle yürümekte zorluk çekiyorum. Evime rahatsızlandığımda ne ambulans ne de bir başka araç ulaşabiliyordu. İnen araç çıkamıyor, çıkan araç da çok zorlanıyordu. Tedaviye gidecek olsam arazi arabası bulmamız gerekiyordu. Arazi aracı da beni yolun başına kadar götürüyordu. Oradan da ambulansa veya diyaliz aracına biniyordum. Tedavi sürecim bu nedenle çok zorlaşıyordu. Yolun yapılmasını istedik fakat kimse bize bu konuda yardımcı olmadı. Başkanımızdan Allah razı olsun. Durumumu öğrenir öğrenmez burada çalışma başlattı. Çok şükür yolumuza kavuştuk. Birkaç gündür yolu kullanıyoruz. Şimdi dünya varmış diyorum. Çok sıkıntılar çekmişim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Oya Genç: “Çok mutluyuz”

Güler Genç’in gelini Oya Genç ise, 30 yıldır aynı mahallede yaşadıklarını ifade ederek, “Bu yolun yapılması için verdiğimiz mücadelenin haddi hesabı yoktu. Bu yol nedeniyle çok eziyetler çektik. Bir hastamız olduğunda ambulansa battaniyeyle taşıyorduk. Mahallemizde kimse olmasa hastamızı bir yere götüremiyorduk. Allah razı olsun başkanımızdan. Duyar duymaz yolumuzun yapımını sağladı. Şimdi evimizin önüne arabalar gelebiliyor. Çok mutluyuz. Altınordu Belediye Başkanımız Ulaş Tepe’ye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bkc

Haftada üç kez diyalize gidiyor

Kirazlimanı Mahalle Muhtarı Fikret Güneytepe de, “Güler teyzemizin muhtelif rahatsızlıkları mevcut. Haftada 3 kez diyaliz tedavisi görmesi nedeniyle büyük bir ulaşım güçlüğü çekiliyordu. Kendisi, mahallelilerin yardımıyla ulaşım sağlıyordu. Üzüntü verici durum şu; burası merkeze 5 dakika mesafede olan bir yer. Ancak sesleri hiçbir zaman duyulmadı. Sağ olsun başkanımız, bu duruma duyarsız kalmayıp, ailemizin sorununu çözüme kavuşturdu. Başkanımız Ulaş Tepe’ye, Kirazlimanı Muhtarlığı ve aile adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu. Haber merkezi

Altınordu Belediyesinin Kapıları Öğrencilere Açıldı Altınordu Belediyesinin Kapıları Öğrencilere Açıldı

Editör: Soner Özdemir