İstanbul'da hafta sonu kısa süreli etkili olan kar yağışı mega kent beyaza büründü. Önceki yıllarda kentte kar yağışının başlamasıyla birlikte birçok kez okullar tatil edilmişti. Gerekçe olarak ise kar yağışının mevcut araç trafiğinin artması ve oluşabilecek kazalara karşı okullar tatil edilmişti. Ancak bu hafta sonu kar yağışı etkili olmadı.

tatil-2

İstanbul'da hafta sonu etkili olan kar yağışı, kenti beyaza bürüdü. Ancak kar yağışının etkisi hafta sonu ile sınırlı kaldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, İstanbul'da yarın (20 Kasım 2023) hava parçalı bulutlu olacak. En yüksek sıcaklık 10 derece, en düşük sıcaklık ise 4 derece olacak.

okullar-tatilmi

Kar yağışının etkisini kaybetmesiyle birlikte, İstanbul'da hayat normale döndü. Ancak trafikte aksamalara neden olan kar birikintilerinin temizlenmesi için çalışmalar devam ediyor.

Öğrenciler tatili bekliyordu

İstanbul'da kar yağışı nedeniyle okulların tatil edileceği beklentisi vardı. Özellikle hafta sonu tatilinin ardından okula dönmek istemeyen öğrenciler, tatil haberini bekliyordu.

Ancak Valilik'ten yapılan açıklamayla, bu beklentiler boşa çıktı. Yarın itibariyle öğrenciler, okullarına gitmek zorunda kalacak.

İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle okulların tatil edileceği yönünde bir açıklama yapmadı. Bu nedenle yarın itibariyle okullar eğitime devam edecek. 

Atakan Öztürk

Okullar ara tatilden sonra 3 gün tatil mi olacak? Okullar ara tatilden sonra 3 gün tatil mi olacak?