İlçedeki 16 ortaokuldan 48 öğrencinin katıldığı yarışmada, matematik hem eğlenceli hem de öğretici bir hale geldi.

Matematik dersini sevdirmek, matematiğe karşı önyargıları kırmak, problem çözme becerilerini geliştirmek ve takım çalışmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada, öğrenciler zihinlerini zorlayan ve eğlenceli parkurlarda kıyasıya mücadele ettiler.

Yarışmada 5 Ana Parkur (Tangram, Hafıza Oyunu, 4 İşlem 1 Sayı, Yüzlük Tablo ve Küp Dizilim) ve 5 Ara Parkur (Bowling, Labirent Oyunu, Halka Geçirme, Denge Oyunu ve Basketbol) yer aldı. Her parkur, öğrencilerin farklı becerilerini sınayan ve onları hem eğlendiren hem de öğreten etkinliklerle donatıldı.

Yarışma boyunca öğrenciler büyük bir heyecan ve coşku yaşadılar. Takım ruhunun ön planda olduğu bu etkinlikte, öğrenciler birbirlerini destekleyerek ve centilmence mücadele ederek unutulmaz bir deneyim yaşadılar.

Sakarya Ortaokulu Birinci Oldu

Sıkı bir mücadelenin ardından Sakarya Ortaokulu birinci, Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulu ikinci ve Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu üçüncü oldu. Tüm katılımcılara katılım belgesi, ilk üçe ise başarı belgesi, plaket ve hediye verildi.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, yarışmaya katılan tüm öğrencileri ve organizasyonda emeği geçenleri tebrik ederek, "Matematiğin eğlenceli dünyasına adım atan ve bu heyecan dolu yarışmada kıyasıya mücadele eden tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz. Bir sonraki yıl yeniden buluşmak dileğiyle!" açıklamasını yaptılar.

Fatsa'da Melih Koç Anaokulu Açıldı Fatsa'da Melih Koç Anaokulu Açıldı

Editör: Atakan Öztürk