İtalyan ekibi Igor Gorgonzola Novara'dan ayrılarak Rusya'ya transfer olan ve  Lokomotiv Kaliningrad forması giymeye başlayan Ebrar Karakurt, Rusya'da bu haftanın gündemine oturdu. Türkiye A Milli Voleybol Takımı'nda da forma giyen ve özellikle yazın oynanan Milletler Ligi ve 2023 CEV Avrupa Şampiyonası şampiyonluklarında erik dalı ile sevinçlerle Dünya'nın gündeminde yer alan Ebrar Karakurt, Rusya'da da taraftarlara erik dalı oynattı.

Namağlup Dinamo Moskova'yı 3-1 ile geçen Lokomotiv Kaliningrad'da Ebrar Karakurt kariyer rekoru kırarken bu maçta ise Ebrar Karakurt'a taraftarlar erik dalı ile destek verdi. Lokomotiv Kaliningrad taraftarlarının, Ebrar Karakurt'un her sayısında 'Erik dalı' ile kutlama yaptığı görülürken bu görüntüler ise sosyal medyada oldukça dikkat çekti. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşan Ebrar Karakurt, "Biz her sayımdan sonra erik dalı oynuyoruz Rusya’da. Mesela bugün 40 kere oynadık" ifadelerini kullandı.

Maçı 40 sayıyla tamamlayan Ebrar Karakurt; 34 hücum, 4 blok ve 2 servis sayısı ile kariyerinin en iyi performansını sergiledi. Ebrar Karakurt, Kaliningrad’ın Dinamo Moskova’yı 3-1 yendiği maçta 40 sayıyla oynayarak kariyer rekoru kırdı. 

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ