Tiyatro Kulübü tarafından düzenlenen 11. Tiyatro Festivali, “Yeşilçam” adlı oyun ile başladı. Morfoloji binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tiyatroya Rektör Prof. Dr. Orhan Baş, ünlü Oyuncu Hakan Bilgin ile Hacı Ahmet Ak, akademik ve idari personeller, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Yeşilçam oyunu öncesinde ünlü oyuncu Hakan Bilgin ve Hacı Ahmet Ak öğrenciler ile söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi sonrasında dönemin gözden düşmekte olan aktrisi Lalifer Gül’e âşık olan Arif’in, aşkı uğruna girdiği macerayı konu edinen oyunu, kulüp öğrencileri tarafından sahnelendi.

Tiyatro Festivali 1

“Üniversitemle gurur duydum”

Oyunun ardından gerçekleştirdiği konuşmada Rektör Prof. Dr. Orhan Baş, “Üniversiteler, sadece teorik bilgilerden ibaret olmayan sosyal, kültürel, entelektüel birikimin oluştuğu, geliştiği, hayat tarzını şekillendiren eğitim kurumlarıdır. Burada gerçekleştirilen oyun ile bunu hep birlikte görmüş olduk. Bugün bir daha üniversitemle gurur duydum. Benim hayalimdeki üniversite bu şekilde yaşayan bir üniversite.” dedi.

Baş, “Geçtiğimiz hafta tamamını sponsorlar desteğiyle gerçekleştirdiğimiz Bahar Şenlikleri’ne öğrencilerimiz yoğun bir şekilde katılım sağladı. Gelecek yıl öğrencilerimiz için daha iyisini yapma gayretinde olacağız, yeter ki gençlerimiz istesin. Onlar bizim geleceğimiz, onlar bizim hayalimizdeki vizyonu yaşatacak olan bireyler. Bu düşüncelerle bu oyunun sahnelenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Tiyatro Festivali 2

30 Mayıs’a kadar devam edecek olan 11.Tiyatro Festivali’nde 100. Yıl Destanı, Kaç Baba Kaç ve Bir Komiser Geldi oyunları Morfoloji binası Konferans Salonu’nda izleyicilerle buluşacak.

Yunus Emre Aşkın Yolu, Ordulu Tiyatroseverlerle Buluşuyor Yunus Emre Aşkın Yolu, Ordulu Tiyatroseverlerle Buluşuyor

Editör: Merve Tepecik