İlk ziyaretini Durugöl mahallesinde ikamet eden zihinsel engelli Cemal Duran, yaşlılığa bağlı engeli olan Bedriye Hülür ve iki çocuğu ile birlikte yaşayan Yasemin Çakır adlı vatandaşlara gerçekleştiren Vali Erol, ziyaret ettiği vatandaşlarımızın sıkıntı ve sorunları dinleyerek, ”Her zaman sizlerin yanındayız” dedi.

Vali Erol, ziyaret sırasında kendisine iletilen sağlık sorunları ile ilgili olarak da gerekli talimatları vererek, vatandaşlara ivedilikle yardımcı olunmasını istedi.

Vali Muammer Erol, 19 Mart 2019 tarihinde Şırnak'ın Silopi ilçesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Şehit düşen Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı’nın, Durugöl mahallesindeki ailesini de ziyaret ederek, şehit ailesinin hal ve hatırını sordu.

Ziyarette Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı’nın annesi Emine Damcı ve baba Bahittin Damcı ve kız kardeşi Ayşegül Damcı’ya sabırlar dileyerek, ”Şehitlerimizin emaneti olan sizlere sahip çıkmak bizim en önemli görevimizdir. Şehitlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz” dedi ve bir süre sohbette bulundu.

Kıbrıs Barış Harekatı’nda yaralanan Gazi Ali Karaca’yı da ikamet ettiği Durugöl mahallesindeki evinde ziyaret eden Vali Muammer Erol, ”Siz değerli gazilerimiz bizler için çok kıymetlisiniz, çok değerlisiniz. Kapımız sizlere her daim açıktır” diye konuştu. Haber merkezi

Vali Erol Gazetecilerle Buluştu Vali Erol Gazetecilerle Buluştu

Editör: Soner Özdemir