Youtube'da yayın yapan İhracat Uzmanı Utku Bengisu'ya konuşan Yıldızlar Grubu'nun aile temsilcisi olan Yüksek İnşaat Mühendisi Uğur Yıldız, firmanın 2023 yılında gerçekleştirdiği ihracatın büyük bir kısmının Afrika pazarına yapıldığını söyledi. Yıldız, "Bir çok Avrupa ülkesi, ortadoğu alanına ihracat alanımız var. Ama Afrika gelişmekte olan büyük bir ticaret alanı olan yer ve bu pazara hep girmek istiyorduk. Afrika pazarına çalışmalara başladık ve bu yıl 2 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Bu bizim için çok önemli bir başarı" ifadelerini kullandı.

3 yıl önce kurulan fabrika yeni nesil polimer inşaat kalıbı imalatı yapıyor. Firmanın ürettiği kalıplar, geleneksel kalıplara göre daha hafif, daha dayanıklı ve daha çevre dostu.

Yıldız, yeni nesil polimer inşaat kalıplarının ihracat potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek, "Bu kalıplar, özellikle Afrika gibi gelişmekte olan ülkelerde büyük ilgi görüyor. Bu pazarda büyüme potansiyelimiz olduğuna inanıyoruz" dedi.

Afrika pazarına açılma stratejisi

Yıldızlar Grubu, Afrika pazarına açılmak için çeşitli stratejiler geliştiriyor. Firma, Afrika'daki fuar ve etkinliklere katılarak ürünlerini tanıtıyor. Ayrıca, Afrika'daki yerel firmalarla işbirlikleri gerçekleştiriyor.

Ordulu firma züccaciye fuarında boy gösterecek Ordulu firma züccaciye fuarında boy gösterecek

Kaynak: Haber: Atakan Öztürk