Altınordu Belediyesi, “Altınordu’nun Çocukları Cumhuriyet Yolunda, Ata’sının Huzurunda” kapsamında öğrencilere yönelik kültür turlarına başladı. Bu kapsamda Yağızlı Şehit Zafer Gülseren Ortaokulu’ndaki öğrenciler başkent Ankara’yı gezdiler. Anıtkabir başta olmak üzere başkentin önemli tarihi ve kültürel mekanlarını gezen öğrenciler dolu dolu bir gün yaşadılar.

Altınordu Belediyesi, öğrenciler için çalışmalarını çeşitlendiriyor. Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin öncülüğünde kentte ortaokul ile lisede eğitim ve öğretim gören öğrenciler için “Altınordu’nun Çocukları Cumhuriyet Yolunda, Ata’sının Huzurunda” kültür turları programı hayata geçirildi. Kırsal mahallelerde bulunan öğrenciler başta olmak üzere şehirdeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayacak olan projeyle öğrencilere Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’daki tarihi ve kültürel mekanlar gezdirilecek.

Altınordu Kültür 2

Tarihi ve Kültürel mekanları gezdiler

Geçtiğimiz hafta itibariyle uygulanmaya başlayan proje kapsamında Yağızlı Şehit Zafer Gülseren Ortaokulu’nda eğitim ve öğretim gören ortaokul öğrencileri Ankara’ya gönderildi. Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe tarafından uğurlanan öğrenciler, karayoluyla başkente gitti. Geziye katılan öğrenciler, Anıtkabir’i ziyaret ederek Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı. Anıtkabir gezisinin ardından Kurtuluş Savaşı Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Dijital Hayvanat Bahçesi program kapsamında gezildi. Birçoğu hayatlarında ilk kez Ankara’yı görme imkanı bulan öğrenciler, başkentin diğer tarihi ve kültürel mekanlarını gezerek  keyifli bir gün yaşadılar. Geziye katılan öğrenciler, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe’ye teşekkür ettiler.

Başkan Tepe: “Hedefimiz Bütün Öğrencileri Ankara’ya Götürmek”

 “Altınordu’nun Çocukları Cumhuriyet Yolunda, Ata’sının Huzurunda” kültür turuyla ilgili değerlendirmelerde bulanan Başkan Tepe, “Kırsal mahallelerimizdeki okullarımızdan başlayarak öğrenci kardeşlerimizi Ankara gezisine gönderiyoruz. Bu kapsamda kültür turlarının startını Yağızlı Şehit Zafer Gülseren Ortaokulu’ndan verdik. Kardeşlerimiz, Anıtkabir başta olmak üzere başkentimizin önemli tarihi ve kültürel mekanlarını gezip gördüler. Biz, öğrenci kardeşlerimiz hem Atalarını tanısın hem de oradaki şehitlerimizin ve gazilerimizin bu ülkeyi nasıl var ettiklerini sadece kitaplardan okuyarak değil, tarihi ve kültürel mekanları gezerek o anları hissetsinler istiyoruz. Kırsal okullarımızdan devam etmek suretiyle projemizi kademe kademe uygulayacağız. 5’inci yılın sonunda bütün öğrenci kardeşlerimizi Ankara’ya, Anıtkabir’e götürmeyi hedefliyoruz” dedi. Haber merkezi

Ulaş Tepe: Çevremizi Kaderine Terk Etmeyeceğiz Ulaş Tepe: Çevremizi Kaderine Terk Etmeyeceğiz

Editör: Soner Özdemir