Karadeniz Bölgesi'nde, uçsuz bucaksız ormanları, bol oksijenli yaylaları, dereleri ve şelalelerinin yanı sıra dere kanyonlarıyla da turizmde adından söz ettiren Ordu’da, turizme yönelik yapılan yatırımlar sürüyor. Kent genelindeki turizm noktalarının cazibesini artırmak için birçok noktada çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesİ, Aybastı ilçesi Perşembe Yaylası’nda bulunan gölet çevresinde beton yol çalışması başlattı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Perşembe Yaylası’nın kent turizmi için en önemli noktalardan biri olduğunu söyledi.

Gölet çevresine yeni düzenleme

Başkan Güler açıklamasında, “Perşembe Yaylamız doğal güzellikleriyle doğa harikası bir yer. Buradaki turizm potansiyelini artırmak için birçok çalışma yapmıştık. Şimdi ise gölet çevresindeki güzergahta yer alan yolu Fen İşleri Dairesi Başkanlığımızın çalışmasıyla beton ile buluşturuyoruz. 2 kilometre uzunluğundaki beton yolun tamamlanmasının ardından, Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığımız tarafından yol kenarında yürüyüş yolu ile birlikte, gölet kenarında aydınlatma çalışmaları başlatacağız. İlimiz turizmine hayırlı olsun” dedi.

Doğal güzellikleri ve menderesleriyle doğa harikası bir güzelliğe sahip olan Perşembe Yaylası, yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında geliyor.

Haber Merkezi