Rezan Epözdemir, Galatasaray Spor Kulübü'nün 16158 sicil numaralı üyesidir. 2021 yılında yapılan Galatasaray başkanlık seçiminde Burak Elmas'ın listesinde yer almış ve Elmas'ın başkan seçilmesiyle birlikte Galatasaray SK Başkan Yardımcısı olmuştur. Aynı yıl Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak da görev yapmıştır​.

Rezan Epözdemir Kimdir?

Biyografisi ve Eğitimi

Rezan Epözdemir, 24 Kasım 1984 tarihinde İstanbul'un Fatih ilçesinde doğmuştur. Baba tarafından Bitlis asıllıdır. İlkokul eğitimini Haznedar Abdi İpekçi İlköğretim Okulu'nda, ardından Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulu'nda tamamlamıştır. Liseyi Osman Ülkümen Lisesi'nde okul birincisi olarak bitirmiştir. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden ikincilikle mezun olmuştur. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı'nda tamamlamış, ardından Kamu Hukuku Anabilim Dalı'nda "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması" isimli doktora tezi ile hukuk doktoru unvanını almıştır​.

Kariyeri

Epözdemir, 2007 yılında Analiz Hukuk Bürosu'nu kurarak avukatlık kariyerine başlamıştır. Hukuk doktoru ve spor yöneticisi olan Epözdemir, çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. "Taraf Ehliyeti", "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması" ve "Haksız Tahrik" isimli üç kitabı ve birçok bilimsel makalesi bulunmaktadır. Münevver Karabulut ve Pınar Gültekin gibi birçok önemli davada avukatlık yapmıştır​.

Editör: Samet Varol