Başkan Tavlı, “Sizler burada iş ve aş için mücadele ederken, biz de aynı şekilde hem siz gurbetteki hemşehrilerimiz geldiğinde, hem de ilçemizdeki hemşehrilerimiz için keyifle yaşayabilecekleri bir şehri daima hazır bulundurmak için gayret ediyoruz” dedi.

16-19 Kasım Ordu Günleri İstanbul’da yaşayan ve memleket özlemi çeken Ünyelileri bir araya getirdi. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı gurbetteki hemşehrileriyle hasret giderirken Ünye’de yaşanan gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Ünye Sanayici ve İşadamları Derneği (ÜNSİYAD) tarafından organize edilen programa AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Demir ve Ünye’de faaliyet gösteren basın kuruluşlarıyla katılırken Ünyeli İş İnsanları, sanayiciler, bürokratlar ve hemşehrileriyle bir araya geldi.

 

İstanbul Bağcılar’da düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan ÜNSİYAD Başkanı Kemal Yankuncu, “Ordu Günleri’ne bin kilometre uzaktan memleketimizden çıkıp gelen hemşehrilerimiz güzel bir buluşmaya imza attı. Belediye Başkanımız ve ekibine burada bize ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyorum. Bu etkinlik kendini aşan bir organizasyon olmuştur. Emek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan ise “Siyasi kimliğimizi bırakıp İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizle buluşmaya, dertleşmeye, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaya geldik. Güler yüzlü karşılamanız nedeniyle sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ordu Günleri’nin gurbetten sılaya buluşmaya vesile olduğunu belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “ORDEF’in 12’ncisini düzenlediği organizasyonu icra ettik. Yapılan organizasyonun gerekli olup olmadığını soranlar oldu. Bunları hep birlikte yaşadık. Ben de diyorum ki ORDEF hakikaten önemli bir işi başardı. Bu organizasyon ile İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimiz bir araya gelme fırsatı buldu. Bu da tanışma ve kaynaşmalarını sağladı. Böyle bir organizasyon yapılmasa bizim böyle bir araya gelmemiz ve bu samimi ortamların oluşması pek mümkün değil. İşlerimizin yoğunluğu ve hepimizin dünyevi faaliyetleri içerisinde bir tarafa savrulup gidiyoruz. Böyle güzel organizasyonlar için mücadele edenler olmasa inanın bir araya gelip hoş sohbet etme imkânı bulamazdık” dedi.

Kararlılıkla Çalışıyoruz

Başkan Tavlı “Siz buralarda iş ve aş için mücadele ederken biz de şehrimizi hem sizlerin geldiğinde hem de ilçemizde yaşayan hemşehrilerimiz için yaşayabilecekleri, keyif alabilecekleri güzel bir şehri onlara daima hazır bulundurmak için gayret ediyoruz. Bu gayretimizi bu zamana kadar ilk günkü aşk ve kararlılıkla sürdürdük. Bundan sonrası için ise, neylerse Mevla’m güzel eyler diyoruz. İnşallah Mevla’m hayırlısını eylesin” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti. Haber merkezi

Ünye Ordu Günlerini başarıyla tamamladı Ünye Ordu Günlerini başarıyla tamamladı