Türk Futbolu'nda bir dönem gelecek vaadeden futbolculardan bir tanesi olan ancak kariyerinin bu döneminde 3.Lig'de Çimentaş Elazığspor'da forma giyen Beykan Şimşek bu süreçte sezonu şampiyon olarak tamamladı. Takımının en önemli bir parçası olan 29 yaşındaki Beykan Şimşek sezonu 27 maçta 8 gol ve 9 asitle tamamlarken, 52 Orduspor Futbol Kulübü ile İstanbul'da oynanan final maçında da penaltı golüyle perdeyi açan isim olmuştu. İlk profesyonel maçını Ordu'da oynayan Beykan Şimşek, 11 yıl önce yaşadığı bu anıyı da röportajda hatırlattı.

Çimentaş Elazığsğpr

Çimentaş Elazığspor'un 2.Lig'e yükselme noktasında 52 Orduspor Futbol Kulübü'nü 3-0 yenmesinin ardından yayıncı kuruluşa röportaj veren Beykan Şimşek ''Fenerbahçe’de ilk kadroya girdiğim maç Elazığspor maçıydı, ilk oyuna girdiğim maç Orduspor maçıydı, ilk Süper Lig golümü Elazığspor’a karşı atmıştım Karabük’te oynarken. Bir-iki-üç sonra burada şampiyon olmak nasip oldu. Öyle güzel bir üçleme var. Ne söyleyebilirim ki lige kötü başladık, altıncı hafta ligin sonuncusuyduk. Gerçekten buraya bu maça çıkabilmek için takım arkadaşlarım, hocalarım, taraftarlarımız şehrimiz, başkanlarımız, belediye başkanlarımız çok büyük fedakarlıklar yaptılar. Bunu sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum. Şimdi sadece ailem ve sevdiklerimle kutlamak istiyorum.''

Beykan Şimşek, Salih Uçan'ın iki gol atarak yıldızlaştığı maç olan futbolseverlerin hafızalarında kalan Orduspor - Fenerbahçe maçında 84.dakikada Pierre Webo'nun yerine oyuna girmişti.

Editör: Samet Karadağ