Ordu'da 2019 yaz ayından bu yana her yaz konuşulan birleşme konusu bu yaz ayında da es geçilmedi. 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş. cephesi birleşme konusunda bir komisyon kurulması çağrısında bulunurken, özellikle Cumartesi akşamı Ali Koç ile Aziz Yıldırım'ın birlikte canlı yayına çıkması ile Ordu Futbolu'nda da canlı yayın çağrısı yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Birleşme konusunda özellikle Orduspor Başkanı Hamdi Işık, 52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur ve Orduspor 1967 A.Ş. Başkanı İsa Akçay'ın ortak canlı yayına çıkması gerektiğini düşünen taraftarlara İsa Akçay cevap verdi.

Tv52 Yönetim Kurulu Başkanı olan Orduspor 1967 A.Ş. Başkanı İsa Akçay ''İki gündür yoğun bir canlı yayın çağrısı var taraftardan. TV52, ne zaman isterse başkan ve taraftarların emrinde, ben de öyle. Başkanların en genci olarak çağrımı da yapıyorum. Sayın Şükrü Bodur ve Sayın Hamdi Işık’la Orduspor’u konuşmak benim için zevk olur.'' dedi.

Orduspor için canlı yayın konusunda 'hodri meydan' diyen İsa Akçay ''Konu Orduspor olunca her platformda kayıtsız, şartsız varım. Kelime oyunlarına gerek yok madem herkes samimi “hodri meydan” diyelim. Yer Ordu Kültür Sanat Merkezi olsun, taraftar gurupları da canlı yayına ortak olsun. Mevzu Ordupsor ise gerisi teferruat'' açıklamasını yaptı.

Editör: Samet Karadağ