Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bulaşıcı hastalıkların önlenmesi, haşere ve uçkun üremesinin engellenmesi, istenmeyen kokuların oluşmaması için ilçe genelinde bulunan yeraltı ve yerüstü konteynerlerini düzenli olarak temizliyor.

 Konteynerlerin temizliği basınçlı dezenfektan aracı ile yapılıyor. Konteynerler çöpten kaynaklı oluşan koku, sineklenme, bakteri oluşumu gibi problemlerin önüne geçmek için yaz ve kış aylarında düzenli olarak basınçlı yıkama sistemi ile konteyner yıkamaya uygun deterjanlı köpüklü suyla dezenfekte ediliyor. Basınçlı su ile konteynerlerin iç, dış yüzeyleri ve çevresi temizlik personeli tarafından yıkanıyor. 

Belediye Temizlik İşleri Müdürü Erdem Yuva, ekiplerin yeraltı ve yerüstü çöp konteynerlerini dezenfekte ettikten sonra koku gidericiyle etrafa kötü koku yayılmasının önüne geçtiklerini ifade ederek, “Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak konteynerlerin kullanım ömrünü artırmak için, iç tabanında biriken katran, cüruf ve atıktan türetilmiş yakıt malzemeleri yıkama araçlarımızla 30 günlük periyotlar halinde düzenli olarak yıkayıp dezenfekte ediyoruz. Temiz bir çevre için mücadele ediyoruz. Fatsalıların sağlığı için temizlik alanında çevre mühendislerimiz ve saha personellerimiz kontrolünde çalışmalarımız devam edecektir.” dedi. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir