Programa Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ve çok sayıda mahalle sakinleri katılım sağladı. Tepecik Mahallesi Muhtarı Halil İbrahim Akyürek’in açılış konuşmasının ardından Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Türk Mutfağı Fatsa 2

Valiliğimiz öncülüğünde, Kültür Müdürlüğümüz koordinasyonunda düzenlenen bu etkinliğin hayırlara vesile olmasını diliyorum diyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Tarih boyunca bu coğrafyada birçok lezzetimiz atalarımızdan dedelerimizden bugünlere kadar getirilmiş. Getirilmiş ama biz bunu ne kadar yaşatabiliyoruz. Çocuklarımıza ne kadar aktarabiliyoruz, onları gelen bu mirası taşımasına ne kadar yardımcı olabiliyoruz gerçekten bu kısmı tartışılır.” dedi.

Başkan’dan destek sözü

Kibar, “Bu organizasyonu çok önemsiyorum ve inşallah devamlılığı noktasında her türlü desteği vereceğim. Bugün bu organizasyonda şehrimizdeki en önemli değerlerini buradaki lezzetlerle oluşturmaya çalıştık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yöresel lezzetlerimizin tanıtımı ve yaşatılması için elimizden gelen tüm desteği vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Türk Mutfağı Fatsa Etem Kibar

Program birbirinden lezzetli yöresel yemeklerin ikramı ve ardından hatıra fotoğrafı ile sonlandı.

Ordu’da Yöresel Yemeklerle Türk Mutfağı Haftası Kutlanacak Ordu’da Yöresel Yemeklerle Türk Mutfağı Haftası Kutlanacak

Editör: Merve Tepecik