Türkiye'de özellikle Anadolu kulüplerin yabancı futbolculara olan borçlarında devreye giren ve kulüplere ceza veren FIFA, Türkiye'de altı takıma ceza verildi. Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele eden ve şampiyonluk mücadelesi vermesine rağmen FIFA'da sayısız dosyası olmasından dolayı taraftarların her an ceza gelecekmiş endişesi ile baktığı Orduspor'da FIFA'dan yine müjdeli haber geldi. FIFA, geçtiğimiz aylarda Türkiye'den 24 takıma ceza verirken bunların arasında Orduspor yer almamıştı. Orduspor'a ceza vermeyen FIFA, faaliyetleri sonlandıran Gaziantepspor, Karabükspor, Kayseri Erciyesspor, ismini değiştiren ancak liglerde yer almayan Mersin İdman Yurdu (Mersin Talim Yurduspor), Manisa Amatör Lig'de mücadele eden Manisaspor gibi takımlara ceza vermişti. Orduspor, FIFA'nın 2024 Mart ayı içerisinde yer aldığı cezalı takımlar listesinde de yer almadı. 

orduspor logo

Sezon başında Orduspor'un ceza aldığı için sahaya çıkamayacağı konusunda haberler yapılmış ancak Orduspor yeni transferleri ile birlikte Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele etmeye başlamıştı. Geçen sezon Ordu 2.Amatör Lig'de şampiyon olan ve maçlarına devam eden Orduspor'a FIFA tarafından ceza gelmemesi hem camiayı, hem taraftarları hem de şehri sevindiren bir unsur olurken, takım devre arasında da birçok transferle birlikte Ordu 1.Amatör Lig'de de şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig'e yükselmek istiyor. Orduspor, Cumartesi günü Play-Off Çeyrek Final maçında Kabadüz Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.

Orduspor'a Transfer Yasağı Cezası Yok, FIFA O Takımlara Bile Ceza Verdi Orduspor'a Transfer Yasağı Cezası Yok, FIFA O Takımlara Bile Ceza Verdi

FIFA, Süper Lig ve 1. Lig'den 6 kulübe transfer yasağı cezası verdi. İşte Transfer tahtasını kapanan Türk kulüpleri: 

▪️Adana Demirspor (3 dönem) 
▪️Antalyaspor (Süresiz) 
▪️Konyaspor (3 dönem) 
▪️Ankaragücü (3 dönem) 
▪️Kayserispor (Süresiz) 
▪️Eyüpspor (3 dönem)

Editör: Samet Karadağ