Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Gülyalı ilçesine yapılan futbol sahasında tribün kapasitesinin 250 seyirci olması ilk günden tartışılırken, henüz bu sezon kapılarını futbolseverlere açan ve toplamda 10 maçın dahi oynamadığı Turnasuyu Futbol Sahası'ndaki tribün kapasitesi özellikle Gülyalı Turnasuyuspor maçında yetmemeye başladı. Gülyalı Turnasuyuspor'un Pazar günü Ordu 1.Amatör Lig'de kritik Orduspor maçı öncesinde ise en önemli sorun tribün kapasitesi olarak göze çarpıyor. Hem Gülyalı Turnasuyuspor hem de Orduspor cephesinden taraftarların 250 kişilik tribün önünde oynanacak maça büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Turnasuyusu Tesis

Ordu 1.Amatör Lig ekipleri Gülyalı Turnasuyuspor ve Gülyalı Bozkurtspor'un iç saha maçlarını oynadığı Turnasuyu Futbol Sahası'nda ilk maç Gülyalı Bozkurtspor ile Dumlupınarspor arasında oynanmış ve 250 kişilik tribün dolmuştu. Özellikle Gülyalı Turnasuyuspor maçlarında tribün rahatlıkla dolarken, Gülyalı Turnasuyuspor'un ilk yarının son haftasında Kabadüz Belediyespor'u konuk ettiği ve 2-2 biten karşılaşmayı birçok taraftar tribünün dolmasından dolayı saha kenarında tellerin arasından bakarak maçı takip etmişti.

taraftar gülyalı

Ordulu futbolseverlere bu sezon kapısını açan ancak sadece 250 kişilik tribün yapılan ''Turnasuyu Futbol Sahası''nda Gülyalı Turnasuyuspor ile Orduspor arasında oynanacak olan karşılaşmanın bu sezon ilginin en yüksek maçı olması bekleniyor. Turnasuyu Futbol Sahası'nda saha dışı otopark sıkıntısı da Pazar günü oynanacak olan karşılaşmada maça gelecek taraftarları en çok zorlayacak konulardan bir tanesi olacak. Henüz tam olarak tamamlanmayan Gülyalı'daki tesislerle ilgili olarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “Gülyalı ilçemizde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile 260 kişilik spor salonu, gençlik merkezi ve tenis kortu yapımı için çalışmalar devam ediyor. Gülyalı belediyemiz tarafından il müdürlüğümüze tahsis edilen alanda Gülyalı sporu için gerçekten güzel bir spor tesisi yapılıyor.'' demişti.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ