2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de son hafta maçlarında rahat geçen maçlardan bir tanesi Demirspor ile Orduspor arasında oynandı. Play-Off potasına genç oyuncularla yürümek isteyen ancak 16.haftada Doğaspor mağlubiyeti ile Play-Off şansı matematiksel olarak biten Demirspor ile son hafta öncesinde liderliğini garantileyen Orduspor karşı karşıya geldi. Orduspor, müsabakanın ilk yarısında attığı dört golle soyunma odasına farklı galibiyetle girerken maçın ikinci yarısında ise futbol sahalarında ender görülen anlardan bir tanesi yaşandı.

Demirspor'da karşılaşmanın ikinci yarısında kazanılan penaltıda teknik sorumlu Ali Haydar Demir oyuna ikinci yarıda aldığı 2008 doğumlu kaleci Arda Şahin'e seslenerek genç kaleciyi beyaz noktaya gönderdi. Penaltıyı atmak için tüm sahayı koşan ve Demirspor adına penaltı vuruşunda topun başına geçen 2008 doğumlu Arda Şahin, Orduspor kalecisi Mustafa Kaya'nın sol üstüne güzel bir vuruş yaptı ancak Mustafa tek eliyle yaptığı hamle ile penaltı golüne izin vermedi.

Orduspor'da tecrübeli kaleci Mustafa Kaya, kendisi gibi kaleci olan Arda Şahin'e gol şansı vermezken Orduspor bu penaltıdan sonra rakip kalede bir gol daha bularak maçı 5-0 kazandı. Maçın sonunda ise iki takım futbolcuları da alkış aldı ve özellikle tribünlerde Demirspor'un altyaş takımlarının ikinci yarıdaki tezahüratları maçta yüzleri gülümsetti.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ