Profesyonel ligde 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş., Amatör Lig’de ise Orduspor’un olduğu Ordu’da tribünler birlik oldu ve adet resti çekti. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün yedi sezondur 3.Lig'de mücadele etmesi ve son üç sezondur Play-Off oynamasına rağmen başarılı sonuçlar alamaması, Orduspor 1967 A.Ş.'nin de üç sezondur mücadele ettiği 3.Lig'de geride kalan sezonda Play-Off'a bile kalamaması sonrasında taraftarlar destek pimini çekti. Özellikle hem 52 Orduspor Futbol Kulübü hem de Orduspor 1967 A.Ş. cephesinin Orduspor olduklarını iddia ederek destek istemesi ancak Orduspor'un 1.Amatör Lig'de yer almasına rağmen borçlarından dolayı geri planda tutulmaya çalışılması ile taraftarlar şehirdeki futbol başarısızlığında yeni sezonda tribünlerde yer almayacaklarını belirtti.

52 Orduspor Futbol Kulübü Sevinç

Bozukkale, Fidangör ve Tek Yürek52 Taraftar Grupları birlikte basın toplantısı düzenlerken Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu’ndaki basın toplantısına taraftar liderleri ve yüzlerce taraftar katıldı. Bu toplantı da ise Orduspor çatısında tek Orduspor isteği Ordu Valisi, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, şehrin ileri gelenleri ve özellikle kulüp başkanlarına deklare edilirken taraftarlar ise yeni sezonda  52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş. tribünlerinde olmayacaklarını açıkladı. 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne yakın olan Bozukkale Taraftar Grubu ile Orduspor 1967 A.Ş. tribünlerinde varlığını sürdüren Fidangör ve Tek Yürek52 yeni sezonda bu takımların maçlarına gitmeyeceklerini açıkladı.

orduspor 1967 a.ş.-56

2023-2024 sezonu öncesinde Ordu'da Orduspor konusunda bir adım atılmadığı takdirde Ordu'da münferit şekilde taraftar destekleri olacak. Lig maçlarında az sayıda taraftara oynayan iki takımın taraftar sayısı yeni sezonda oldukça düşecek. 2019 yılından bu yana Ordu'da her yaz döneminde gündeme gelen Orduspor birleşme konusu, Orduspor 1967 A.Ş.'nin ardından bu sezon yine finalde kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün de 2.Lige çıkamaması ile birlikte yine yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Ordu Futbolu’nda son yılların adeta bitmeyen birleşme konusu, altıncı yaz futbol tatil döneminde de gündeme gelmeye başladı. Bu sezon Ordu'yu 3.Lig'de temsil eden takımlar arasında 52 Orduspor Futbol Kulübü için şehirde şampiyonluk sesleri vardı, bu sesler ise şimdi yerini yine 'Orduspor birleşme'ye bıraktı.

Editör: Samet Karadağ