Ordu’da Ordu 1.Amatör Lig Çeyrek Final maçı Kabadüz Belediyespor ile Orduspor arasında oynandı. İki takım arasında oynanan mücadelenin rövanş karşılaşmasında Orduspor 1-0 kazanan taraf olurken bu süreçte maçın ardından ise bir anda ortalık karışmıştı. İlk başta iki futbolcuların da birbirlerine girdiği anlaşılmış ancak olaylar sakinleşince Orduspor'da futbolcuların ciddi yaralar aldığı ortaya çıkınca olayın gerçek yüzü de ortaya çıktı.

111A

Orduspor'da özellikle deprem bölgesinden geçen sezon ve bu sezon başında takıma katılan futbolcuların ciddi şekilde yüz, sırt ve vücutlarının farklı bölgelerine ciddi yaralar aldığı ortaya çıktı. Orduspor ile Kabadüz Belediyespor arasında oynanan maçın bitmesiyle birlikte Karşıyaka Spor Tesisleri'nde aynı kapı girişi olan sporcu girişinde ortalık bir anda karışmış ve ciddi bir hengame oluşmuştu. Bu hengamenin ardından ortaya çıkan görüntüler ise adeta olayın gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Kabadüz Belediyespor'da bazı futbolcuların sosyal medyada ise 'hak ettiler, dayaklarını yediler' şeklinde paylaşımlar yapması ise dikkatlerden kaçmadı.

222S

Orduspor'da futbolcuların yaraları ciddi şekilde olurken birçok futbolcu ise maçına ardından hastahaneye kaldırılarak tedavi oldu. Orduspor'da yüz ve sırtlarından ciddi yara alan futbolcuların bu halleri ulusal basına hızla yansırken yer alan haberde ''Bölgesel Amatör Lig'e yükselme çeyrek final maçında deplasmanda Kabadüz Gençlikspor'u 1-0 mağlup eden Orduspor'a çirkin saldırı gerçekleştirildi. Orduspor geçtiğimiz sezon transfer yasağını kaldırmış ve depremzede futbolcuları transfer etmişti.'' ifadeleri yer aldı.

D0B4E919 Ad25 48C3 958A 866Cb15C82Cb

Editör: Samet Karadağ