Profesyonel ligde 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş., Amatör Lig’de ise Orduspor’un olduğu Ordu’da tribünler birlik oldu ve adet resti çekti. Orduspor konusunda basın toplantısı düzenlenen Ordu spor taraftar liderleri ortak bir basın açıklaması yaptı. Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu’ndaki basın toplantısına taraftar liderleri ve yüzlerce taraftar katıldı.

Bozukkale, Fidangör ve Tek Yürek52 Taraftar Grupları birlikte basın toplantısı düzenlerken özellikle basın toplantısında beş soruya cevap istendi. Bozukkale, Fidangör ve Tek Yürek52 Taraftar Grupları Ordu’da tribün desteğini tek Orduspor olmadan sürdürmeyeceklerini belirtirken tezahüratlarla spor salonunu inletti. İşte o 5 soru

  • Orduspor’umuzu yaşatmak, yeniden ayağa kaldırmak istiyor musunuz?
  • Bununla alakalı bir çalışma oldu ise yok efendim biz yapıyorduk ama yolumuza şunlar taş koydu diyerek isim verebilecek misiniz ?
  • Orduspor’un borcu yok deyip kenara atılırken, tesisleri yıkılıp sokağa atılırken, yıllardır kırılan bu takımlara harcanan ve harcanacak olan paralarla Orduspor’un kurtulabileceği düşünür musunuz ?
  • Bu şehrin insanı artık bu ikilemden sıkılmış geçte olsa uyanmış, birleşme olmalı deyip tek çatı altında Orduspor’da birlikte isterken aranızdaki polemiklere son verip bu şehri tek takım altında toplayacak mısınız ?
  • Sizce temsilcimiz olan takımlardan birine bu son final maçında İstanbul gibi bir şehirde desteğin bu kadar az olması sizleri hiç mi rahatsız etmedi veya o takım o gün sahaya Orduspor ismi ile çıksa İstanbul festival havasına bürünmeyecek miydi, Ordu halkı o stada akın etmeyecek miydi, hatta tüm dualar Orduspor ile olmayacak mıydı ?

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ