Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyonluk hedefi ile sezona başlayan ancak yarı finalde Kumruspor karşısında kaybederek sezonu noktalayan Orduspor’da yeni sezon öncesinde yine saha dışı konular konuşulmaya başlandı. Orduspor konusunda geçmişten bugüne bitmeyen borçlar ve birleşme konusu ayyuka çıkarken Orduspor Başkanı Hamdi Işık sessizliğini bozdu. Orduspor Başkanı Hamdi Işık, Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi’nden Samet Karadağ’a yaptığı özel açıklamada kritik konulara değindi.

Hamdi Işık

‘’GALATASARAY’A OLAN BORÇ ‘ACİL OLMAYAN BORÇLAR’ LİSTESİNE ALINDI’’

Orduspor Başkanı Hamdi Işık, Başkan olarak göreve geldiği kongrede de açıkladığı Orduspor borcunu tekrar ederken Galatasaray’a olan borç konusunda da anlaşma yaptıklarını söyledi. Hamdi Işık ‘’Orduspor’un borcu 11 Ağustos 2023 tarihinde Genel Kurul yaptık ve Türkiye Futbol Federasyonu’ndan aldığımız belgelerle Orduspor’un borcu 171 Milyon TL. Herkes Galatasaray’a olan borçtan bahsediyor ama Galatasaray kongresinde de çıktı, bu borç acil olmayan borçlar listesinde yer aldı. Avukatlarımız ortak olduğu için bu minvalde bir karar çıkmasında ortak karar aldık. Orduspor’un profesyonel olarak sahaya çıkması için 55 Milyon TL’lik bir borcu vardır ve bu borçlar yapılacak ikili anlaşmalar çerçevesinde 25 Milyon civarında ödenecek bir borçtur.’’ dedi.

Hamdi Işıkll


‘’ORDUSPOR’UN BORCU 650 MİLYON TL DİYENLER BUNU İSPAT EDEMEYECEK İNSANLAR’’


Başkan Hamdi Işık, Orduspor’un 650 Milyon TL borcu var konusuna açıklık getirirken ‘’Bu şehirde ‘Orduspor’un borcu 650 Milyon TL’ diyerek bunu ispat edemeyenler var. Yalan yanlış bilgilerle herkes doğru biz mi yanlış oluyoruz. Yerel seçimlerde Enver Yılmaz’ın borç konusunda yalan beyanları olmuştu. Bunların gerçek olmadığını kendisi de biliyor. Enver Yılmaz’ı o dönem bu konuda destekleyen Orduspor’a zarar verdi. Orduspor benim değil Ordu şehrinin. Bundan dolayı insanlar Ordu şehrine zarar verdi. Kim neyi öğrenmek istiyorsa hazırız ki biz resmi evraklarla rakam belirterek açıklama yapıyoruz. Yabancı futbolcuların yüzde 60’sı aynı zamanda kulübümüzün de avukatıdır. Yerli futbolcuların da yüzde 80’inin avukatları ile görüşme sağladık.‘’ açıklamasını yaptı.

Orduspor Ilk 11


‘’YENİ SEZONDA ORDUSPOR SAHADA OLACAK’’


Orduspor’un Bölgesel Amatör Lige yükselmesini engelleyenlerin herkesin bildiği insanlar olduğunu söyleyen Hamdi Işık: ‘’Bu takıma başta takımın yeşil sahalara tekrar çıkmasında öncü olan Sayın Valim Tuncay Sonel başta olmak üzere gerçek anlamda emeği geçen, Orduspor’a zarar vermeyen Orduspor sevdalılarına teşekkür ederim. Orduspor’un gerçek dostu taraftarlarıdır. Bizim içimizde olup, dost görünen ve Orduspor’a zarar verenler de var. Takımın küllerinden doğmasını engelleyenler var ve bakıyoruz Orduspor konusunda aya olmak istiyor. Biz Orduspor olarak maddi ve manevi çalışmaları yeni sezonda sahaya çıkmak için yapıyoruz. Yeni sezonda Orduspor sahada olacak. Biz Orduspor olarak Ordu Futbolu’nda Ordu şehrinde birlikte olmak istiyoruz. Geçen sezon yaşananlarda Orduspor’un Bölgesel Amatör Lige yükselmesini engelleyen beş kişi var onları biliyoruz. Bizim gibi herkes biliyor. Orduspor’un gerçek taraftarları huzurlu olsun. Gündemimizde Genel Kurul yok ama gerçekten Orduspor’a sahip çıkacağım diyen olursa da gündemimizde ilk sıraya alırız. Ben gerçekten Orduspor’a destek vereceklerin önünü açarım ve Orduspor’u kim desteklerse ben de onu desteklerim.’’ İfadelerini kullandı.

Ordusporrr-16

‘’BİRLEŞME KONULARINA DAHİL OLMUYORUZ, GÜNDEMİMİZDE GENEL KURUL DA YOK’’


Takımın abartıldığı bir borcu olmadığını, transfer tahtasını açtıklarını ve üst liglere çıkma noktasında engel olmadığını söyleyen Hamdi Işık, şahısların üzerinden dönen birleşme konusuna dahil olmadıklarını söyleyerek ‘’Biz Orduspor’uz. Geçmişte başarıları olan şehre futbolu sevdiren Orduspor’uz. Hiçbir takımın uzantısı değiliz. Ne 52 Orduspor Futbol Kulübü ne de Orduspor 1967 A.Ş. gibi şahıslar üzerinden birleşme konularına dahil olmuyoruz. Orduspor’un yeniden dönüşünü sağlayacak olan Ordu Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız da bunu biliyor. Bu takımın abartılı bir borcu yok. Bizim transfer yasağımız kalktı ve yakın geçmişte ceza almadık. Profesyonel liglerde oynamamız için bir engel yok. Resmi sosyal medya hesaplarını Orduspor 1967 A.Ş. kullanıyor. Orduspor üzerinden reklam yapmak isteyen ve bunu bir aracı olarak kullanan takımın kullanımındadır. Bunları da ilerleyen dönemlerde Orduspor Kulübü yani asıl sahibi olan takımın kullanımı için kullanacağız.  Büyük, gerçek, onurlu Orduspor’un gerçek taraftarları şunu çok iyi bilsin bizim verilemeyecek bir hesabımız yoktur. Bizim tek derdimiz Orduspor. Şimdi derdi Orduspor olmayan insanlar adayım diyor, biz Orduspor için uğraşırken sahaya çıkmak için mücadele ederken neredeydiniz. Yönetim ya da taraftarların içinde neden yoktunuz. Tekrar söylüyorum. Orduspor yeni sezonda da sahaya çıkacaktır ve gündemimizde Genel Kurul yoktur.’’ dedi.

Editör: Samet Karadağ