2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de Gülyalı Turnasuyuspor ile Orduspor, Gülyalı İlçe Sahası’nda karşı karşıya geldi. İlk yarıda maçın başlaması ile birlikte iki takımın forma renkleri çok karışırken, takımlarda yedek forma olmayınca ev sahibi ekip formayı ters giydi ve ilk yarıyı bu şekilde tamamladı. Maçta ilk yarı orta saha mücadelesi şeklinde geçti. Maçın ilk yarısının son anlarında ise gelen ortaya iyi vuran Caner Güler Orduspor’u 1-0 öne geçirdi.

İkinci 45 dakikada yine orta saha oyunu yüksek karşılaşmada zaman zaman tansiyon yükseldi. Orduspor’da Mustafa Arslan son anlarda skoru 2-0 yaptı ancak bir dakika sonra bir dönem Orduspor forması giyen Ömercan Keskin farkı bire indirdi. Gülyalı Turnasuyuspor beraberlik ararken Orduspor’da Emircan uzaklardan attığı golle maçın skorunu belirledi.

IMG_9456

Emircan, attığı golün ardından ikinci sarı kart ile oyundan atılırken, Gülyalı Turnasuyuspor’da ise Birkan Aydın son dakikalarda atıldı. Salihcan’ın sakatlanmasıyla Gülyalı Turnasuyuspor maçı dokuz kişi tamamlarken Orduspor maçı kazandı ve ligde liderliğini sürdürdü.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ