2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de Orduspor ile Kabadüz Belediyespor arasında Çeyrek Final karşılaşması Karşıyaka Spor Tesisleri 1 Nolu Sahada oynandı. Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'ın sezon başından bu yana takip ettiği Ordu 1.Amatör Lig'de Çeyrek Final karşılaşması ise Spor52/Youtube üzerinden canlı olarak ekranlara gelecekti. Ordu 1.Amatör Lig'de artık kritik sürece  Orduspor ile Kabadüz Belediyespor mücadelesi Spor52/Youtube'dan canlı yayınlanma haberi sonrasında futbolseverler canlı yayını beklerken, canlı yayın ise başladığı gibi sona erdi.

Orduspor ile Kabadüz Belediyespor arasında oynanacak olan mücadeleye dakikalar kala Spor52/Youtube üzerinden başlayan canlı yayın takımların seramoniye gelmesiyle birlikte devam ederken, Ordu Futbol İl Temsilcisi Fatih Çelebi ise bir anda canlı yayın için dilekçe verilmediğini ve yayının kapanması gerektiğini belirtti. Henüz müsabaka başlamadan başlayan canlı yayın ise gazeteci Samet Karadağ ve Ordu Futbol İl Temsilcisi Fatih Çelebi arasında süren konuşmalar eşliğinde yayın 2 dakika ve 53 saniye sürdü. Orduspor ile Kabadüz Belediyespor arasındaki mücadelenin canlı yayınlanması noktasında engel olan Ordu Futbol İl Temsilcisi Fatih Çelebi canlı yayın yapma ile ilgili izin alınması ve dilekçe verilmesi gerektiğini söylerken geçen sezon Ordu 1.Amatör Lig'de Perşembespor ile Eskipazarspor arasında oynanan Ordu 1.Amatör Lig Play-Off Final karşılaşması da Spor52 tarafından yayınlanmış ve bu yayın esnasında 'canlı yayın dilekçe' konusunda bir talepte bulunulmamıştı. 


Türkiye Futbol Federasyonu'nda sitesinde yer alan 2023-2024 sezonu Amatör Futbol Ligleri Uygulanacak Esaslar kitapçığında canlı yayın maddesi yer almazken ev sahibi, deplasman, güvenlik güçleri ve hakem triosundan gerekli sözlü izinlerin alınmış olmasına rağmen yayın izni 'canlı yayın dilekçesi' istendiği için yaptırılmadı. TFF'de canlı yayın izni konusu Bölgesel Amatör Lig kulüplerine kadar madde şeklinde açıklanırken bu maddede ise ''BAL müsabakalarından birini canlı yayınlamak isteyen bir medya kuruluşunun RTÜK Yayın Lisanslı olması ve ev sahibi kulüpten yazılı izin almak zorundadır., İzin veren ev sahibi kulüp müsabaka denetçisini müsabakadan 1 saat önce bilgilendirir. Müsabaka denetçisi canlı yayın ekibine akreditasyon kartını verir.'' ibaresi yer alıyor

Editör: Samet Karadağ