2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de Çeyrek Final etabında Orduspor ile Kabadüz Belediyespor eşleşmişti. Bu sezon daha önce grup etabında aynı grupta yer alan iki takım arasında Çeyrek Final ilk maçı 1-1 sona ermişti. İlk maç sert bir şekilde oynanmış ve karşılaşmanın hakemi birçok kez kartına başvurmak zorunda kalmıştı. İki takım arasında oynanan ilk maçın bitimi ile birlikte olay olmazken, rövanş maçında Orduspor'un 1-0 kazanması sonrasında ortalık karıştı.

D0B4E919 Ad25 48C3 958A 866Cb15C82Cb

Maçın bitimi ile birlikte bir anda ortalık karışırken, olayların yatıştırılmasının ardından ortaya çıkan görüntüler ise olayın vehametini de ortaya çıkarmıştı. Kavganın ardından Karşıyaka Spor Tesisi'ne ambulans ve sağlık ekipleri gelirken, Orduspor'da özellikle deprem bölgesinden geçen sezon ve bu sezon başında takıma katılan futbolcuların ciddi şekilde yüz, sırt ve vücutlarının farklı bölgelerine ciddi yaralar aldığı ortaya çıktı. Aldıkları darbeler ile ciddi şekilde yaralanan futbolculardan altı tanesinin hastahaneye kaldırılırken tedavilerine hastahanede devam edildi. Orduspor ile Kabadüz Belediyespor maçı ile ilgili ise soruşturma başlatıldı.

222S

Emniyet güçleri ve taraftarların görüntüler aldığı yaşanan olaylarla ilgili görüntüleri izleyecek olan ve şikayetleri kayıt altına alan emniyet, bu süreçte birçok noktada cezai işlem uygulayacak. Ayrıca İl Futbol Disiplin Kurulu'nda yaşanan olaylardan ötürü ağır cezalar vermesi bekleniyor.
 

Editör: Samet Karadağ