Bölgesel Amatör Lige yükselme hedefi doğrultusunda Ordu 1.Amatör Lig'de B Grubu'nu lider bitiren ancak Play-Off Grup aşamasında tur atlama şansını son maça bırakan Orduspor'da transferler arka arkaya geliyor. Play-Off Grup aşamasının ardından transfer yapması beklenen Orduspor, transfer çalışmalarını bir hafta öne çekerken matematiksel olarak tur atlama şansı kalmayan Ulubey Belediyespor'dan 1997 doğumlu kanat oyuncusu Alihan AKyol'u kadrosuna kattı.

Ulubey Belediyespor-6


Futbola Ordu Demirspor altyapısında başlayan Alihan Akyol, 2015-2016 sezonunda Ordu Gücü Futbol Kulübü'ne transfer oldu. Bir sezon sonra 19 yaşında Ulubey Belediyespor'a transfer olan Akyol, 7.5 sezondan beri Ulubey Belediyespor forması giydi. Alihan Akyol, kariyerinde Bölgesel Amatör Lig'de ilk kez 2021-2022 sezonunda forma giymişti. Ulubey Belediyespor formasıyla 2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de 11 maça çıkan Alihan Akyol, geçen sezon ise 14 maçta süre bulurken bu iki sezonda 25 maçta tek gol atma başarısı gösterdi. Alihan Akyol aynı zamanda Ordu 1.Amatör Lig'de Ulubey Belediyespor forması ile şampiyonluklar yaşadı.

Ulubey Belediyespor'dan ayrılarak Orduspor'a transfer olan Alihan Akyol'un Fatsa Yaşamspor maçında kadroda olması bekleniyor. Akyol'un Orduspor'un hücum gücüne güç katması bekleniyor.

Editör: Samet Karadağ