2023-2024 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig'de mücadele eden Akyazı Gençlikspor'da antrenör olarak görev alan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu eski başkanı Mustafa Kılıç, Orduspor'da başkan adayı olduğunu açıkladı. Ordu'da 2014 ile 2020 yılları arasında  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı yapan Mustafa Kılıç, Orduspor Başkan adayı olduğunu açıkladı. Orduspor cephesinde ise kongre hazırlığı konusunda bir açıklama gelmedi.

Mustafa Kılıç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Orduspor sahipsiz değildir. Ben Orduspor'luyum diyen herkese selam olsun. Eski bir gerçek Orduspor'lu olarak ve bu takımın en alt kategorisinden A takımında da görev almış bir Ordulu olarak Amatör'deki Orduspor'umuzun gerçek değerinin kazanması adına Orduspor'da forma giymiş arkadaşlarımla beraber Amatör'deki Orduspor'a Başkan olarak talibiz'' dedi.

İki dönemde 6 yıldır Ordu Amatörü'nün başında yer alan Mustafa Kılıç, 2014'ten bu yana sürdürdüğü Başkanlık görevine nokta koyması gerektiğini belirtti. Mustafa Kılıç, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı yaptığı dönem içerisini kapsayan dönemde 2016-2017 sezonunda da 52 Orduspor Futbol Kulübü Gençlik Gelişim Antrenörü görevinde bulunmuştu.

Editör: Samet Karadağ