Her yıl mayıs ayının ikinci Pazar günü ‘Anneler Günü’dür. Buna göre bu yıl (2024) tarih olarak 12 Mayıs gününe geldi. Elbette hepimizin bir annesi var. Bizleri varlık olarak dünyaya getiren bakan, büyüten, koruyan, kollayan besleyen annelerimizdir; bu kavramı daha genişlettiğimiz zaman; hepimizi hayata kazandıran ailelerimizdir. Dolasıyla Dünyanın tamamında olduğu gibi; Ülkemizde de aile kavramı son derece önemlidir;  ve hepimizin yaşam yuvasıdır.

     Anneler Günü Ülkemizde 1955 yılından beri kutlanarak geliyor. Evrenin yapısı olarak her insan doğar, büyür, yaşar ve ölür; şurası da unutulmamalıdır ki; bizleri yaşama katan sevgili Annelerimizdir.

      Bu günde annelerimize göstereceğimiz sevgi, saygı, mutluluk birlikteliği; toplumsal  uygulamalarımızda;  Millet olarak sevgi ve barış içinde yaşama  olgusunu kazandırır. Bu olgunun; toplumları ve Milletleri  birbirine karşı çok daha tutkun ve dayanışma içinde olurlar ki; bu çok uygun bir davranış  olgusunu ortaya koyar. Anneler günü insani boyutunun; daha gelişebilmesi için annelerimize verilen değerin tanıtılması, takdir edilmesi, üstün özelliklerinin; Tüm Topluma, Tüm Ulusumuza  gösterilmesi son derece özeldir. Bu konunun değeri gelecek nesillerin; daha sağlıklı, daha nitelikli olabilmesi anlamında son derece önemlidir. Takdir edilen Annelerimiz; çocuklarını daha çok sevecekler; ellerinden gelen; en iyi hizmeti çocukları için sunacaklardır.

       Tüm Annelerin ‘Anneler Günü’ kutlu Olsun.