Şu anda Yerel Seçimlere gidiyoruz. İlimiz Ordu Büyükşehir; haliyle özellikle sahil bölgeleri  yazın ve yaza yakın aylarda çok yoğun trafik oluyor. Bu yoğun trafik içinde işleri gereği hız limitlerine uygun çabucak gitme durumunda olanlar olduğu gibi; hız limitlerine uygun yavaş gidenlerde oluyor. Perşembe sakin şehir; bu yönüyle özellikle dinlenme amacına yönelik; bu yöne zaman zaman yoğun trafik oluyor. Yol sadece gidiş,  geliş  olduğu için; özellikle yaz ve yaza yakın aylarda; zaman zaman kuyruk şeklinde  olabiliyor.

       Çözüm Altınordu Kumbaşı Mahallesi’nden; Perşembe  İlçesi’nin  Çaka Mahallesine kadar  yol bölünmüş duruma getirilirse; sorun çözülür. Perşembe’nin şehir içi kesiti; Kacalı Deresi’nden; yeni yapılan küçük sanayi sitesine kadar 3x2 şeritli yapılıdır.  Ayrıca Akçaova  Deresi üzerindeki  köprü bölünmüş durumdadır. Geri kalan kısımların Kumbaşı Mahallesi’nde bölünmüş kısımdan itibaren Perşembe İlçesi’nin Caka Mahallesine kadar  bölünürse; trafikle ilgili yoğunluk sorunu çözülmüş olur; diğer yandan özellikle Perşembe sahillerinin her tarafına yayılmış turistik tesislere ulaşım kolaylaşır. Özellikle yaz aylarında; deniz mevsimi olduğu aylarda; bu bölgeye yoğun rağbet oluyor. Böylece bu bölgedeki turistik tesisler; ulaşım yönünden daha iyi şartlara kavuşmuş oluyorlar.

      Eğer bu kesit karayollarınca bölünmüş duruma getirilirse; ulaşım problemi halledilecek; bu olgudan herkes mennun olacaktır.