CHP Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Zekai Sana ve İlçe Belediye Başkan Adaylarını 10 Mart Pazar günü; saat 13 te  Atatürk Kültür Merkezi’nde yaptığı bir program ile tanıttı. Aday tanıtım programı sunucusunun kısa konuşmasının ardından; saygı duruşu; akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Sonrasında İl başkanı Bülent Akpınar; kısa konuşmasında iddialı  olduklarını; hem Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zekai Sana’nın; hem de İlçe Belediye Başkan Adaylıklarında seçimleri alabileceklerini anlattı; sonrasında CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel; Ordu’nun her tarafının  maden sahası ruhsatları ile dolduğunu; siyanürle maden çıkartmayı reddetdiklerini anlattı. Peşinden CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun söz aldı.  Enflasyondan dolayı her gün fiyatların arttığını; hükümetin problemleri çözemediğini; bu yüzden kimsenin memnun olmadığını söyledi; peşinden Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir  konuştu. Tüm Türkiye’de Belediye Başkanlığı seçimlerinde başarılı olacaklarını söyledi.

      Daha sonra CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı; Zekai Sana mikrofonu aldı. Slayt gösterisiyle birlikte yapacaklarını anlattı.  Ordu’da siyanürle altın arama yaptırmayacaklarını ve kapatacaklarını net şekilde söyledi. Yeni sanayii siteleri ve organize sanayii bölgeleri kuracaklarını; böylelikle işsizliğe çözüm getireceklerini; yerleşim yerine yakın yol kenarlarında cep sanayii tesisleri kurarak acil ihtiyaçlara çözüm getireceklerini; her İlçenin otopark sorunun çözüleceğini; İlimizin yağışlı ikliminden korunmak için olmıyan yerlere kapalı Sebze Pazar yerleri kuracaklarını; bu Pazar yerinin; önemli bir kısmını tarım sahasında ürettiği malını satmak için gelen köylüye ayıracaklarını; satılamayan malları Belediyelerimiz  alarak soğuk hava depolarına koyup; tazeliğini muhafaza edeceğini ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz verileceğini söyledi.  İhtiyaç sahiplerine doğalgaz desteği verileceğini; suya % 50 indirim uygulayacaklarını; her İlçeye spor salonu yapılacağını; mahalle kreşleri açılacağını; her İlçeye kentpark yapılacağını; temiz suya erişim sağlanacağını; Ordu’da Mahalle Yolları sorununu çözeceğini;  Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Sergi Sarayı yapacaklarını; Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalleri organize edeceklerini anlattı. İhtiyacı olan ailelere aylık 2000 tl destek; gençlere burs, kurs ve yurt desteği vereceğiz.  Çoçuklara süt desteği verilecek; engelli yaşam geçici koruma yeri; yaşlı bakım merkezi; her İlçeye istihdam ve Kariyer Merkezi  kuracağız. Bunları yapabilmek için tüm Ordulu seçmenden destek istediğini söyledi. Sözleri alkışlarla karşılandı.

      Daha sonra CHP İlçe Belediye Başkan Adayları isim okunarak sahneye davet edildi. 19 İlçenin CHP Belediye Başkan Adayları; CHP Ordu Milletvekilleri ve CHP Ordu  İl Başkanı ellerini kenetliyerek havaya kaldırıp; başarma isteklerini ortaya koydular.