2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de 12.hafta mücadelesinde Gülyalı İlçe Sahası'nda Gülyalı Turnasuyuspor ile Orduspor arasında oynanan maçta dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Mavi Beyaz forma ile sahaya çıkan Gülyalı Turnasuyuspor ile Mor-Beyaz formasıyla sahaya çıkan Orduspor arasındaki maçın ilk düdüğü sonrasında hem saha içerisindeki futbolcular hem de tribündeki taraftarlar iki takımın forma renklerinin ton benzerliği nedeniyle sahadaki futbolcuları seçmekte zorlandı. Karşılaşmanın hakemi triosu mücadaleyi bir süre oynatırken, daha sonra ise çare bulundu.

Tolga-Katırcı

Karşılaşmanın hakemlerine maç öncesinde gelen iki formada hakem triosunun iki takımdan da forma değiştirme talebi olduğu renklerin birbirine yakın olmasından dolayı karışma ihtimali olduğunu kulüplere ilettiği öğrenilirken, yedek forması olmayan iki takım da ellerindeki formalarla sahaya çıktı. Maçlarını Gülyalı İlçe Sahası'nda oynayan Gülyalı Turnasuyuspor'un kulüp binası Karşıyaka Tesisleri'nde olurken yedek formalarının ise burada olduğu öğrenildi. Orduspor'un ise ellerindeki malzeme dışındaki diğer malzemeleri ise Devlet Su İşleri Tesisleri'ne bıraktığı öğrenilince çözüm farklı şekilde geldi.

Hem sahadaki futbolcular hem de hakemlerin maç devam ederken 10 dakika boyunca çözüm arama çabası bu dakikadan sonra çözüm bulundu. Karşılaşmanın hakemi takımlardan birisine yelek giydirerek çözüm önerisi sunarken, Gülyalı Turnasuyuspor futbolcuları ise üzerlerindeki formayı ters çevirdi ve maçın kalanını bu şekilde sürdürdü. İlk yarıda maçın başlaması ile birlikte iki takımın forma renkleri çok karışırken, takımlarda yedek forma olmayınca ev sahibi ekip formayı ters giydi ve ilk yarıyı bu şekilde tamamladı.  İkinci yarıda da bu şekilde sahaya çıkan Mavi-Beyazlı ekip mücadaleyi bu şekilde tamamladı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ