2018 yılında Kumru'da oynanan, Orduspor'un 1-0 kazandığı ve taraftar olaylarının maçın önüne geçtiği müsabaka uzun süre konuşulmuştu. İki takım yine Ordu 1.Amatör Lig'de Play-Off sürecinde karşı karşıya gelirken oynanan maçların ardından yaşanan gerilim bir türlü durmak bilmiyor. Bu sezon iki takım arasında oynanan maç Kumru İlçe Sahası'nda oynanmış ve bu karşılaşmada, Kumru İlçe Sahası'nın yapısı sebebiyle Orduspor taraftarlarının bulunduğu alanın üst kısmında mücadeleyi izleyenler tarafından ise birçok yabancı madde atılmıştı. İki tarafın da maç boyunca hem saha içerisindekilere hem de birbirlerine sinkaflı söylemleri sonrasında asıl arbede maç sonunda yaşanmıştı. Güvenlik zaafiyetinin yeterli olmadığı maç sonunda hem Kumruspor hem de Orduspor taraftarları arasında arbede yaşanmıştı.

Kumruspor Taraftar

İki takımın bu sezon kendi aralarındaki ikinci maçı Karşıyaka Spor Tesisleri'nde oynanmış ve bu süreçte Orduspor taraftarları Kumruspor cephesine sinkaflı tezahüratlarda bulunmuştu. Rövanş maçı öncesinde Orduspor tribünlerinin bu tezahüratları yerel medyada uzun süre gündem olmazken, Kumruspor cephesi Kumru İlçe Sahası'nda oynanacak olan maçta bu tarz tezahüratların olmayacağı mesajını vermişti. Mücadele öncesinde medyada yer alan haberlerin aksine Kumru İlçe Sahası'nda oynanan maçta maç önü, anı ve sonrasında yapılan tezahüratlar sosyal medyadan da sıklıkla paylaşıldı. Spor52 instagram hesabından canlı olarak ekranlara gelen müsabaka anında tribünlerin küfürlü tezahüratları yayına birçok kez yansıdı.

Kumruspor'un Orduspor'u 3-0 yendiği mücadelede iki takım taraftarları maç boyunca hem birbirlerine hem de saha içerisinde futbolculara küfürlü tezahüratlarda bulunurken, maçı 3-0 kazanan ve finale yükselen Kumruspor'da taraftarlar sevinçlerini farklı bir boyuta taşıdı. Taraftarlar maç boyunca Ordu ve Orduspor'a küfürlü tezahüratlarda bulunurken bu anları maç sonunda videoya da çekerek takımlarının finale yükselmesini bu videolarla kutladı.