İlimiz Ordu’da otopark sorunu gerçekten çok önemli boyuttadır.  Bazen öyle ki sabah çok erken değil de; biraz daha ileri saatlerde merkezi yerlerde otoparklar tamamen dolmuş oluyor. Aracınızı bırakmaya yer bulamıyabiliyorsunuz. Hatta arka mıntıkalarda sokak kenarına (geçişi engellemeksizin)  bırakmaya belki yer olmıyabilir. Çünkü yereysel bazı önemli sebebler sokak kenarlarını da dolduruyor. Yakın mahallelerden işleri, gereği gelenler ister istemez araçlarını bildikleri tanıdıkları sokak kenarlarına park ediyorlar. Haliyle mahallelerde oturanların araçları da var; her taraf doluyor. Çünkü geniş mekanlı  otoparklar yok.

      Bir diğer konuda işlerimiz gereği gittiğimiz yerlere durumumuz kaldırıyor diye; mutlaka özel araçlarımızla gitmek yerine; toplu taşıma araçlarını tercih edersek; özellikle şehir içi mıntıkalarda; hem yollarda aşırı kalabalık olmaz; hem de gittiğimiz mıntıkada park yerleri aşırı kalabalık olmaz; ihtiyaç durumuna göre gelen araçlara da park edebilmeye yer kalabilir.

      Şehir içi toplu taşım araçlarını da kurallara uygun limitlerle seri ulaşımı sağlamaları; şehir içi taşımalarda; özel araçların kullanımını en aza indirecektir.  Özellikle şehir içi toplu taşım araçlarının yollarına park yapılıp; yolun geçişlere daraltılmaması son derece önemlidir.

      İlimizin Altınordu İlçesinde Düz, Şarkiye, Selimiye, Yenimahalle, Bucak, Subaşı, Bahçelievler  Mahallelerinde otopark sorununun çözülmesi şehir içi ulaşımı kolaylaştıracak; ticari yaşamı canlandıracaktır.