Şubat geldi geçiyor baharın gelişini bekliyoruz dört gözle...

Ocak ayı geride kalırken Şubat ayına da giriş yaptık. Geçtiğimiz yıllara göre Ocak ayı sert geçti diyebiliriz. Her ne kadar sahile kar yağmadıysa da yüksek kesimler hala bembeyaz. Sahilde ise soğuk havalar etkili oldu.

Bu sene 29 gün sürecek Şubat ayından sonra bahara hoş geldin diyeceğiz. Belki yerel seçimlerin kargaşası belki fındık kentinde bahçe bakım zamanının gelmesiyle birlikte yoğun bir bahar temposu yaşayacağız. Ama Ordu’ya en güzel bahar yakışıyor.

Dört mevsimin hepsi ayrı bir güzel. Mevsim ayırmak istemiyorum ama o yeşilin verdiği mutluluk ve maviyle birleşmesiyle ortaya çıkan şehir beni hep mest etmiştir. Ordu’da bu nedenle baharın gelişini hep heyecanla beklemişimdir ki Şubat ayının diğer aylara göre kısa sürmesi beni bu açıdan hep mutlu etmiştir.

Bu nedenle ilk haftasını geride bıraktığımı Şubat ayının biran önce geçip hem kış soğuğunu hem bahar serinliğini hem de yağmuru bir arada sık sık gördüğümüz Mart ayının gelmesini bekliyorum. Dediğim gibi Ordu hep güzel ama baharın gelişiyle bir başka güzel.