Bugün yine Ordu’nun var olan bir sorununu dile getireceğim. Eğer sorunları yazmazsak, konuşmazsak, dile getirmezsek; sorunun ne olduğu bilenemez;  bilinemediği için çözümde üretilemez. Bu sorun geçtiğimiz birkaç yılda da vardı; bugün daha yoğun olarak göze batıyor.

      Fatsa Aybastı yolunun; Fatsa başlangıçtan Çatalpınar İlçesi’ne kadar; bölünmüş yola ihtiyaç vardır. Burası gidiş, geliş iki şeritli yoldur ve buradan; Çatalpınar, Çamaş, Gürgentepe, Kabataş, Aybastı, Korgan İlçeleri’ne ulaşım sağlanıyor. Ayrıca bu yolun devamında Perşembe Yaylası, Tokat’ın Reşadiye ve Başçiftlik İlçeleri var; Fatsa’nın, Çatalpınar’ın, Çamaş’ın, Korgan’ın uzak mahalleleri bu yolu yoğun olarak kullanıyorlar. O halde burada; Fatsa’dan Çatalpınar İlçesi bitimine kadar bölünmüş yola ihtiyaç var.  Eğer bölünmüş yol planlanıp; yapım durumuna gelirse; yoldaki viraj kesitleri de; genişlemeden dolayı fevkalade düzelecek; yol trafik kurallarına uygun süratle; seri ulaşımı sağlıyabilecektir.

       Bu yolda da yoğunluktan dolayı; çok kalabalık oluşmakta; sonucunda bazen hiç istemediğimiz; Allah göstermesin kazalar olabilmektedir. Eğer yol bölünürse; yoldaki trafik yoğunluğu aza inecek; bölünmenin yaratacağı genişlikle; mühendislik hizmeti çözümleri ile viraj çok aza inecek; böylece trafik kurallarına uygun süratle; seri ulaşım sağlanmış olacaktır.