Geçenlerde yağmurlu bir günde İlimizin Altınordu, bir başka hafta gününde Perşembe ve başka bazı İlçelerini de gezme fırsatım oldu. Özellikle yağmurlu günlerde uzak mahallelerden gelen araçlarla sokakların  tümü doluyor.  Öyle ki şehiriçi  çalışan otobüs, ve küçük otobüslerin bile zaman zaman trafik sıkışıklığı nedeniyle kuyruk olarak ağır gittiklerini gördüm. Perşembe’de hafta günleri uzak mahallelerden gelen araçlarla oldukça yoğun bir araç  olmaktadır.  Keza diğer İlçelerimizde de otopark sorunu önemli boyuttadır. Haliyle hafta günleri; kırsal  mahallelerden pazara mal gelmekte; tersine de uzak mahallelere dönecek insanlar; kendi ihtiyaçlarını satın alıp; araçları ile taşıma durumundalar.  

      Perşembe’de bazen ana karayolunun  iki tarafında da 1 er km araç kuyruğu oluşuyor. Bereket şehiriçi kesiti üç şerit olduğundan;  1 şerit her iki tarafta araç parkı olarak kullanılıyor.

      Otopark sorunu çok önemli sorunlardır. Mutlaka hem Altınordu’da hem de diğer İlçelerimizde bu sorunu çözmek zorundayız. Büyük İlçelerin yalnız bir yerinde otopark yapmak sorunu çözemiyor; ihtiyaç olan mahallelerde ve müsait  konumdaki Büyükşehir Belediyesine ait alanlarda; ihtiyacı karşılıyacak otopark yapılması sorunu çözecektir. Eğer altı müsaitse yere    eksi bir veya iki kat girilerek yapılabilir; otoparkın üstü tamamen yeşil alan olarak düzenlenebilir; sorunda böylece çözülür.

    Bu otoparklar yapıldığında kartla giriş çıkış yapılarak; çok  cuzi  bir fiyatla düzenlenirse; tüketiciye de fazla yük getirmez; ilgili belediyede otopark için; her an personel bulundurma sorunu olmaz