31 Mart 2024 günü Ülkemizde Yerel Seçimler yapıldı; ve yeni dönemin; yerel yeni yöneticileri  seçildi. Seçimler Yurt Geneli’nde büyük bir olgunluk içinde geçti. 

       İlimiz Ordu’da da Yerel Seçimlerde; Yeni Belediye Başkanları, Yeni Belediye Meclis Üyeleri ve Yeni Muhtarlar  belirlendi. Buna göre Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına Dr Mehmet Hilmi Güler yeniden seçilirken; İlçe Belediye Başkanlıklarından Altınordu, Gürgentepe, Kabataş ve Çamaş’ı  CHP li Adaylar kazandı; Altınordu Ulaş Tepe, Gürgentepe Cemil Çoşkun, Kabataş Bülent Güney, Çamaş’a Leyla Çıtır seçildi. Ak Parti ise onbir İlçe Belediye Başkanlıklarını kazandı; bu İlçeler  Fatsa, Ünye, Perşembe, Kabadüz, Ulubey, Gölköy, Mesudiye; Çatalpınar, Aybastı, Kumru, Akkuş; MHP ise Cumhur İttifakı içinde İkizce ve Gülyalı İlçelerini kazandı. İyi Parti Korgan; YRP ise Çaybaşı İlçesi Belediye Başkanlığını kazandı.

      CHP Altınordu İlçesi’ndeki Belediye Meclis üyeliklerinin 17 sini; AKP 12 sini; İP 2 sini kazandı. Yasaya göre Büyükşehir Belediye Meclisi; İlçe Belediye Meclisi’ne seçilen her beş üyeden; ilk sıradaki; 2 ci beş üyeden; İlçe Belediye Meclisine seçilen listedeki ikinci aday gidiyor.

      Seçilenler artık süratle işlerinin başında olmaları; son derece beklenen bir olgudur. Rehavete kapılıp; bekleme durumunda olmak yerine; iş üretmenin peşinde olmalılar. Çünkü hepimiz gerek Büyükşehir, gerekse İlçe Belediyelerinden görevleri olan hizmetleri bekliyoruz.

      Bu arada yapılmakta olan Çambaşı Yolu’na; Havaalanı yakınında olan Turnasuyu Vadisinden Saraycık Mahallesi üzerinden; Yokuşdibi bağlantısına vasıflı yol olarak bağlanırsa; Çambaşı Kayak Merkezi ve Yayla yolu yeni bir alternatif yol kazanmış olur; Çambaşı Kayak Merkezi ve Yaylası çok daha fazla ziyaretçi alabilir.