banner75

Cumhurbaşkanı adaylarının tespiti aşamasında yaşanan bazı olaylar için Sayın Yazar Sefa Yürükel Diyor ki:

“ABD özellikle son 40 yıldır oyununu öyle güzel oynamıştır ki,

Bir ABD mühendisliği eseri olarak Türkiye’de kurulan bu yeni rejimde, halk Türkiye’de iki taraftan birine oy vermek zorunda bıraktırılmıştır.

Olan ise gerçekte ve sonuçta ABD ye bağımlı diktatör yaratmaktır ve oligarşik bir durumdur.

Bu durum öyle mide bulandırıcı ve sahtedir ki, halk bu demokrasi, ulus-devlet karşıtı rejimde iki alternatif arasına sıkıştırılmış ve iktidarı bağımlı hale getiren aslen ABD ama sözde milli projeler yoluyla, halka demokrasi budur denilerek yapılan medyadaki manipülasyon yoluyla, medyada denileni, aslen veya kerhen değişim veya istikrar adı altında onaylattırmaya itmiştir.”

Bu tabloda ifade edilen şeyi aslında yaşıyoruz. Her geçen gün TL eriyor ABD doları ve Avro tepelere tırmanıyor. İşte bu durum hiç gündeme gelmiyor. Bu durum gündeme gelmiyor ama tam gaz yürütülüyor. Bu gidişin ana rotası ana yolu açık bütçelerdir.

İşte son 5 yılın bütçe açıkları:

2019 yılı bütçe açığı 81 Milyar

2020 yılı bütçe açığı 139 milyar

2021 yılı bütçe açığı 265 Milyar

2022 yılı bütçe açığı 278 Milyar ve en önemlisi

2022 yılı ek bütçesi açığı 880 Milyar

TOPLAM: 1643 Milyar TL

2023 Bütçesi TBMM de kabul edilmiştir. 660 Milyar açıktır.

Bu rakama onu da ekleyelim. 1643+660=2303

Bu kadar açık bütçelerle Atatürk'ün ve ismet İnönü'nün söyledikleri gerçekleşir,

Atatürk’e göre bağımsızlık elden gider.

İsmet İnönü’ye göre de Türk Milleti tam manasıyla iflas eder.

Bu operasyon devam ediyor. Bu gün ( 12 Mart 2023) 12 Mart TSK müdahalesinin yıl dönümüdür.

12 Mart 1971 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesinin;

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Memduh Tağmaç,

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Gürler,

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Celal Eyiceoğlu

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Muhsin Batur

İmzaları ile Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay'a bir muhtıra vererek gidişin iyi olmadığı gerekçesi ile müdahale edilmiştir.( Derniz gezmiş Yusuf Aslan ve hüseyin İnan bu müdahale sonunda idam edilmişlerdir. O tarihten bu yana Deniz Gezmiş ve iki arkadaşının vatanımıza ne zarar vermişlerdir ki idam edilmişlerdir? Hala bilen yok.) O tarihte Bir ABD doları 14. TL idi. Bu gün ( 12 Mart 2023) bir ABD doları 18.960.000 TL olmuştur. Bu rakam Atatürk gününde 80 kuruş idi. AKP iktidara getirildiği gün ise 1.320.000 TL idi. Açık bütçeler bir ülkede en az Deprem kadar tahribat yapar. Fakat açık bütçeleri Gündeme getiren Sayın Yürükel dahil hiç bir Allah kulu yok. Bu duruma ne demelidir.

Danıştay açık bütçeleri Anayasaya aykırı bulmuyor. Ancak açık bütçelerin Anayasamızın hangi maddesinden kaynağını aldığını kararlarında yazmıyorlar. Türk Milleti de öğrenemiyor. T.C. Anayasa Mahkemesi'ne sorunu ve davayı sunmuyorlar.

Rahmetli Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu "Türkiye artık bir müstemleke olmuştur" demiştir. AKP açık bütçeler yaparak ilerliyor. Millet ittifakı ise açık bütçeleri DENK bütçe yapacağız demiyor. AKP 22 senede çok yıprandı ABD AKP+MHP ekibini değiştirmekten ve yerine açık bütçelere devam edecek bir benzerini koymaktan başka bir şeye izin vermiyor. Atatürk ise. Bu direktifi bize vermiştir. Bu direktif kimseyi ilgilendirmiyor.

İşte o direktif:

  • Bugünkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ise ancak mali bağımsızlıkla mümkündür. Mali bağımsızlığın korunması için ilk şart bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.
  • Milli paranın kudretini beynelmilel buhrana karşı masun bulundurmak başlıca gayemizdir

Denk bütçe olmayan yerde:

  • Bağımsızlık olmaz. ( Atatürk)
  • Hukuk devleti olmaz.
  • Sosyal devlet kalmaz.
  • Hukukun üstünlüğü olmaz
  • Yurtta sulh cihanda sulh olmaz.
  • Türk Milleti tam manasıyla iflas eder. ( İsmet İnönü)

Şimdi soruyorum. 12 Mart 1971 müdahalesinde bir ABD doları 14 TL iken bu gün 18.960.000 TL ye çıktığına göre 12 Mart 1971 müdahalesinde Türk milletinin Türk ordusunun Ortadoğu’nun diğer uluslarının çıkarları ne olmuştur. O gün bu gümdür ilerleyenler biz miyiz yoksa harici bedhahlarımız mıdır?

14 Mayıs 2023 seçimlerinden sonra Türk Milleti Türk milletinin ilerlemesini sağlayacak bir iktidarı başa getirecek veya DENK bütçe+ Laik eğitim yaparak bu yolu açacaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner74