Arkadaşlarınız hakkında her şeyi bildiğinizi mi sanıyorsunuz? Muhtemelen hayır. Bu sorular, bilmediğiniz detayları, merak ettiklerinizi keşfetmenizi ve iyi vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Bu yazıda arkadaşlarınızı daha iyi tanımanız için bir dizi soru önereceğiz. Onları çok iyi tanıdığınızı, hatta ruh ikizi olduğunuzu, birbiriniz hakkında bilmediğiniz hiçbir şeyin olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak ne kadar şaşırtıcı olursa olsun, her zaman farkında olmadığımız küçük ve önemli noktalar vardır.

1. Benimle tanıştığında bende ne dikkatini çekti?

Arkadaşlığınızla alakalı bir soruyla başlayalım. Arkadaşınıza onun hakkında dikkatinizi çeken şeyin ne olduğunu hatırlatın. Elbette size, sizi kesinlikle şaşırtacak beklenmedik bir şey söyleyecekler.

2. Görünüşün veya kişiliğin hakkında en az neyi beğeniyorsun?

Hepimizin kişiliğimizde hoşlanmadığımız ve her zaman değiştirmeye ya da geliştirmeye çalıştığımız bazı yanları vardır. Elbette arkadaşlarınızın da kendileri hakkında pek de hoşnut olmadıkları bazı özellikleri vardır.

3. İlk ne zaman aşık oldun?

Çocukluk aşkları her zaman güzel sohbet konularıdır. Bu konuya henüz değinmediyseniz, bunu yapmanın zamanı geldi. Bunlar her zaman hatırlamaktan, hatta paylaşmaktan hoşlandığımız konulardır.

4. Bana hayatındaki rahatsız edici bir anını anlat

Şunu kabul edelim: Hepimizin, hakkında fazla konuşmaktan hoşlanmadığımız bir değil birkaç hoş olmayan anı vardır. Güvenimizi kullanmanın ve paylaşmanın zamanı geldi.

5. En son ne zaman ağladın ve neden?

Arkadaş olarak cevabı zaten biliyor olmanız çok olası. Ancak konuyu gündeme getirmek her zaman iyidir çünkü bazen bilmediğiniz bir şeyi keşfedebilirsiniz.

6. Şu anda dövme yaptırma şansın olsaydı hangisini seçerdin?

Arkadaşınızın, cildinin neredeyse tamamına dövme yaptırmış insanlardan biri olması ya da tam tersine, tek bir dövmesi bile olmayanlar grubuna ait olması önemli değil.Dövmeler özel zevklerimizin veya ihtiyaçlarımızın bir ifadesidir. Cevap kesinlikle sizi şaşırtacak.

7. Söylediğin en çirkin yalan nedir?

İster isteyerek ister istemeden, bir noktada sonunda söylediğimiz sofistike yalanlar, vasat yalanlar ve mantıksız yalanlar vardır. Bu soruyu arkadaşlarınıza sormaktan çekinmeyin.

8. Stresi azaltmak için genellikle ne yaparsın?

Herkes stresle kendi yöntemiyle başa çıkar ve arkadaşlarımızın nasıl olduğunu bilmek her zaman güzeldir.

9. Hayatta bir daha asla yapmak zorunda kalmayı istemediğin şey nedir?

Her birimiz bir daha asla tekrarlamayacağımız durumlar yaşadık. Ama hayat ve deneyim bunun içindir; bir daha asla nerede olmak istemeyeceğinizi bilmek.

10. Bana son rüyanı anlat

Hayaller diyarına dalalım. Arkadaşlarınızı daha yakından tanımak için sorulan bu sorular arasında, hayaller dünyasına dalıp onlar hakkında daha geniş bir vizyona sahip olmak her zaman iyidir.