Almanya'da düzenlenecek olan UEFA EURO 2024'e gitmeye hak kazanan Türkiye A Milli Takımı, Grup Eleme maçlarında ise son karşılaşmada Galler ile liderlik mücadelesi verecek. Türkiye, bu maç öncesinde ise Almanya'da Almanya ile hazırlık maçında karşı karşıya gelecek. Berlin'deki Olimpiyat Stadı'nda yapılacak maç TSİ 22.45'te başlayacak. Müsabaka TRT 1'den naklen yayınlanacak.

Türkiye-2

Montella, "Almanya gerçekten güçlü bir ekibe sahip. Avrupa Şampiyonası'nda da finale kadar çıkıp kazanabilecek potansiyelde olan ülkelerden bir tanesi. O yüzden gelecekte planlarımız için böyle bir maça çıkabilmek, kendi istediğimiz performansı verebilmek güzel bir test olacaktır. Bu maçtan sonra da Galler'e karşı onayacağız. Burada çok sayıda Türk vatandaşı yaşıyor, onları da gerçekten gururlandırmak istiyoruz. O yüzden bizler için de gerçekten hazırlık açısından önemli." dedi.

montella-yardimcilari

Almanya karşılaşması sonrasında ise Türkiye Galler ile oynayacak. 21 Kasım Salı günü oynanacak Galler-Türkiye maçı TSİ 22.45'te başlayacak ve TRT 1'den canlı olarak yayınlanacak.

SAMET KARADAĞ