UNUTMAKİ HAYVANLAR KENDİ HAYATLARINI YAŞAMAK İÇİN DOĞMUŞLARDIR, SANA HİZMET ETMEK İÇİN DEĞİL. ONLARI KULLANMA, ONLARI SÖMÜRME. BIRAK KENDİ HAYATLARINI YAŞASINLAR.

Düşündüm de; en iyi arkadaşlarımız hayvanlardır. Ne soru sorarlar, ne kusur kabahat bulurlar.

Bugün, annemi, babamı alıp, ara ara gittiğim, şehre 15 dakika uzaklıkta baba ocağı, çocukluğumun köyüne gittim. (Karacaömer..)Her gittiğimde kokumumu alıyor bilmiyorum , koşa koşa geliyor yanıma aile köpeğimiz. (Meks..)Bekçinin baktığı ilgilendiği köpeğimize aniden geldiğimiz için elim bom boş gelmiştim bu sefer. Nasıl sarıldı ellerime, kollarıma.. Kuru ekmeği yemiyordu.. Bıkmıştı belki.. Aynı zamanda İlgi, sevgi bekliyordu. Oturdum yanına, kirlenmiş, keçeleşmiş tüylerini zorla açarak taradım tarakla, yara olmuştu sırtında bazı yerler, burnunun ucunda da minik yaralar vardı. Sinekler uçuşuyordu ağzının kenarında, burnunda, sürekli ayağıyla kovalamaya çalışıyordu kara sinekleri.. Ben kaşıdıkça boynunu, sırtını, kulaklarının altını gözleri yumuk devam et dercesine çeviriyordu kafasını sağa sola.. Sevildiğini anlıyordu, gözlerindeki mutluluğu görmeliydiniz tabii ki benim gözlerimdekini de…Kalbini okuyordum sanki. Aynı zamanda ruhumu besliyordum.

“Hayvan sevgisi , insanın iç dünyasında açan en güzel çiçektir. “

Alıntı

Ne güzel bir söz değil mi? Benim de İçimde çiçekler açtı bugün.

Tarağı bırakıp elimle masaj yapmaya başladım sert tüylerine. Bir müddet sonra baktım ellerim simsiyah olmuş… Kir, parazit, pire olabilir dedim ama bırakamıyordum, o da beni bırakmıyordu. Yıkamaya karar verdim, kovalarla suları taşıdım yanına , eve sokamazdım, çok sevdi suyu, elimle ovalayarak her yerini, yaralarını, başını, boynunu yıkadım. Serinledi, silkelendi, rahatladı elime sarıldı sanki teşekkür etti Meks..Salına salına bir dolandı yine geldi yanıma…

1-2 saate yakın onunla konuşarak, sohbet ederek, severek, tarayarak vakit geçirmişim. Bunu yaptığımı anlatmak için değil aldığım huzuru, heyecanı, mutluluğu sizlerin de yaşaması için anlatıyorum.. Bu duyguları yaşayanlar zaten bilir, o kadar çok hayvansever arkadaşlarım, dostlarım var ki, ben de onlardan öğrendim.

Son olarak şunu söyleyeyim;

Hayvanlarla dolu bir dünya daha güzel ve insancıl bir dünyadır.

Alıntı

Not: En kısa zamanda veterinere götüreceğime söz verdim Meks’e.